Ömer Halis Demir davasında flaş gelişme

Ömer Halis Demir davasında flaş gelişme

15 Temmuz hain darbe girişimini durduran Ömer Halis davasında bugün flaş bir gelişme yaşandı. Darbeci general Semih Terzi'yi öldürerek tarihe geçen Ömer Halis davasında Zekai Aksakallı tanık olarak dinlenecek. Duruşma 20 Mart günü yapılacak.

Ömer Halis Demir davasında flaş gelişme

Ömer Halis Demir'in şehit edilmesine ilişkin davada son dakika gelişmesi yaşandı. Mahkemenin ara kararını açıklaması bekleniyordu. Sanık askerlerin tahliye talebi vardı. O talep reddedildi ve önemli bir gelişme yaşandı. Mahkeme Özel Kuvvetler komutanı Zekai Aksakallı'nın dinlenmesine kanaat getirdi. 15 Temmuz darbe girişimi gecesi Aksakallı'nın talimatı ile Özel Kuvvetleri ele geçirmeye gelen darbeci general Semih Terzi'yi öldürmüş daha sonrasında şehit edilmişti. 

Sözde Yurtta Sulh komitesi tarafından Semih Terzi Özel Kuvvetler komutanlığına atanmıştı. Darbe gecesi uçakla yola çıkarak Özel Kuvvetler komutanlığına geldi ama Zekai Aksakallı tarafından görevlendirilen Ömer Halis Demir o gece darbeci Semih Terzi'yi vurarak darbe girişimini önledi. 

Ömer Halis Demir davasında ara karar açıklandı. Görevdeki Korgeneral Zekai Aksakallı 20 Mart günü yapılacak duruşmada ilk tanık olarak dinlenecek. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü