Nilhan Osmanoğlu'nun kocası kimdir, ne iş yapar merak ediliyor!

Nilhan Osmanoğlu'nun kocası kimdir, ne iş yapar merak ediliyor!

Nilhan Osmanoğlu son zamanların en çok konuşulan ismi oldu. Başkanlık için Evet diyen Abdülhamit 'in torunu olan Nilhan Osmanoğlu Suada adasını istediği video ortaya çıktıktan sonra Yılmaz Özdil ve Müjdat Gezen 'in Halk Tv'deki o çirkin ifadeleri çok konuşuyor.

Nilhan Osmanoğlu'nun kocası kimdir, ne iş yapar merak ediliyor!

Referandum sürecinden tarafını belli eden Abdülhamit'in torunu olan Nilhan Osmanoğlu yıllardır sessizliğini korurken bir anda oyunu açıklamasından sonra linç edilir oldu. Son olarak Müjdat Gezen'in ağır hakaret içeren o konuşmasından sonra kocası kimdir merak ediliyor?

Nilhan Osmanoğlu günlerdir gündemde çünkü refarandum için oyunu açıklamasından hemen sonra linç edilmeye başlandı. Nilhan Osmanoğlu'nun bu açıklamasından sonra bazı kesimler hemen geçmişteki videoları medyaya hızla sürüldü. 

Yılmaz Özdil ve Müjdat Gezen, Halk TV'de yayınlanan programda Osmanlı İmparatorluğu Padişahı Abdulhamid Han'ın torunu Nilhan Osmanoğlu'na çirkin hakaretler yağdırdı. Nilhan Osmanoğlu'nun Galatasaray Adası ile ilgili açıklamalarıyla alay eden ikili terbiye sınırlarını aşarak çirkin hakaretlerde bulundu.

Nilhan Osmanoğlu son günlere gündemden düşmeyen isim oldu. Refaranduma 'Evet' dediği için tek kelime ile linç edilen Nilhan Osmanoğlu'nu son olarak Gülse Birsel hedef aldı. Kalitesinden ödün vermeden herhangi bir açıklamada bulunmayan Nilhan Osmanoğlu kimdir?

NİLHAN OSMANOĞLU'NDAN AÇIKLAMA

Referandumda 'evet' oyunu vereceğini açıklamasının ardından eleştirilere maruz kalan Sultan 2. Abdulhamid Han'ın 5. kuşak torunu Nilhan Osmanoğlu, yazılı bir açıklama yaptı. Yapılan eleştirileri 'sistematik saldırı' olarak nitelendiren Osmanoğlu, "Son dönemde hakkımda yapılan çirkin planın gayet farkında olarak sizleri hakikat ile bilgilendirmek adına bu açıklamayı yapıyorum. Başkanlık sistemine 'evet' oyumu açık şekilde kullandığımdan beri çeşitli saldırılara ve tehditlere maruz kalıyorum. Bu açıklamayı yapmak benim demokratik özgürlüğümdür. Kararımın arkasında olduğumu bildirmek isterim.

Devletin çıkarına olduğunu düşünerek 'hayır' diyenlere de saygılıyım. Bunun dışında üzerimden siyaset yapılmasına izin vermemek adına hakaretlerin birçoğuna cevap vermedim. Bu sistematik saldırı geçmişte yapıldığı gibi itibarsızlaştırma çabasıdır. Bu çirkin ve haysiyetsiz ithamlar yapılırken bugünler de yanımızda olanları da unutmayacağım.

Bilmelisiniz ki Selçuklu Medeniyeti, Osmanlı Medeniyeti ve Türkiye Cumhuriyetini bir bütün olarak sahiplenmiş doğru ve yanlışları ile kabul etmiş ecdadımla gurur duyan bir Türk kadınıyım.

Din, dil ırk ayırt etmeden bir çatı altında edeple haysiyetle vakariyetle adaletle ve hoşgörü ile yaşayan ecdadın bu duruşu günümüze de örnek olmalıdır. Bunun her zaman savunucusu oldum ve olmaya devam edeceğim. Bir tane Türkiye Cumhuriyeti var ve bizim başka vatanımız yok. Bu süreçte milletin takdirine bırakılacak olan bu referandum sadece bir sistem değişikliğidir. Bunu rejim değişikliği saltanat padişahlık şeklinde çarpıtmak toplumda çözümsüzlüğe ve kaosa sebebiyet verme çabasıdır" dedi.
"3 buçuk yıl önceki bir yayındaki ada istenmesi iddiaları bugüne kasıtlı şekilde getirilmiştir"

Galatasaray Adası'nı istediğine yönelik basında çıkan haberlerle ilgili de Osmanoğlu, şunları söyledi:

"Bir konuya özellikle açıklık getirmek istiyorum; Üç buçuk yıl önce katıldığım bir yayında Kuruçeşme önündeki ada istenmesi iddiaları bugüne kasıtlı şekilde getirilmiştir ve haddini aşan bu saldırıları kınıyorum. Daha önce defaatle yayınlanan ve benim açıklamamdan önce gazetelerde Sultan Abdülhamid Han ve edindiği mülklerin listesi haberi defalarca yayınladı. O zaman bu gazetelere hiçbir tepki göstermeyen kuruluşlar bugün bu karalama kampanyasına ortak olmaktadırlar. Şahsımı tanıyanlar hiçbir zaman mal mülk 'sultan'lık sevdası içerisinde olmadığımı bilirler. Şu zorlu dönemde kurulmaya çalışılan tuzağın farkındayım ve bizi sevenlerin üzülmemesi için açıklama yapmak istemekteyim. Devlet ebet müddet için bir olmayı birlik olmayı ve gerekirse bu uğruda can vermeyi bilirim.

Eğer tepkiler aile mirası ile ilgili ise velev ki Sultan Abdülhamid Handan gelecek hiçbir mal mülk davasından hak 'talep' etmeyeceğimi mülk 'varisi' olmadığımı tüm kamuoyunun bilgisine sunarım.

Nilhan Osmanoğlu kimdir? Son zamanlarda tartışmalara neden olan isim oldu Nilhan Osmanoğlu refarandum sürecinde rengini belli etmesinden hemen sonra belirli kesim tarafından eleştirilerin hedefi olan Nilhan Osmanoğlu kimdir ne iş yapar ayrıntıları haber detayında.

Attığı tweetlerle sık sık gündeme gelen Nilhan Osmanoğlu hakkında merak edilenleri bu haberimizde sizler için derledik. . Sultan İkinci Abdülhamid'in mal varlığını alamaması durumunda Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne gideceğini söyleyen Nilhan Osmanoğlu'na Twitter'dan vatandaşlar tepki gösterdi. 

Osmanlı Hanedanı'nın hayattaki 15 kadın üyesinden (sultan) biri olan Nilhan Osmanoğlu Sultan, 1987 İstanbul doğumlu. Babası Orhan Osmanoğlu Şam, dedesi Harun Osmanoğlu Cünye-Lübnan'da doğdu. Harun Efendi'nin babası Şehzade Mehmed Abdülkerim Efendi ile Sultan İkinci Abdülhamid Han'ın en büyük oğlu olan dedesi Mehmed Selim Efendi, hanedan üyelerinin 1924'de yurt dışına çıkarılması sırasında Beyrut'a gittiler.

Mehmed Abdülkerim Efendi, Şam'da evlendikten sonra 1930 ve 1932 doğumlu iki çocuğunu küçük yaşta yetim bırakarak 1935'te hayatını kaybetti. Mehmed Selim Efendi'nin de 1937'de vefatından sonra, Harun Osmanoğlu'nun annesinden başka kimsesi kalmadı. Uzun sürgün yılları süresince yurt dışında olan aile, 1974'de hanedan üyelerinin vatana dönmelerine izin verilmesinden hemen sonra Şam'dan İstanbul'a geldi. Lefke Avrupa Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü mezunu olan Nilhan Osmanoğlu, Orhan Osmanoğlu'nun en büyük çocuğu.

Enderun eğitimi veren, Nilhan Sultan Enderun Eğitim ve Araştırma Derneği’nin kurucusu ve babaannesi Kösem Sultan hakkında bilgilerini okuyucularıyla paylaştığı "Kadın Padişah Mahpeyker Kösem Sultan” adlı romanın yazarıdır.

İngilizce ve Arapça bilen Nilhan Sultan Osmanoğlu’nun Hanzade isminde bir kızı ve Mehmed Vahdeddin isminde bir oğlu vardır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü