Milli Seferberlik nedir, neler yapılır? Erdoğan ilan etti

Milli Seferberlik nedir, neler yapılır? Erdoğan ilan etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün yaptığı açıklama ile Milli Seferberlik ilan etti. Herkesin aklında bu soru oluştu Milli Seferberlik nedir ve bu durumda neler yapılır?

Milli Seferberlik nedir, neler yapılır? Erdoğan ilan etti

Recep Tayyip Erdoğan 32.Muhtarlar Toplantısında Milli Seferberlik ilan ettiğini açıkladı. Milli Seferberlik nedir ve bu durumda neler yapılır merak konusu oldu. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ankara Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen Muhtarlar toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Acılarımız öyle çoğaldı ki paylaşmanın ötesinde adımlar atmak zorundayız." dedi. Erdoğan, Türk milleritne terör örgütlerine karşı milli seferberlik çağrısında bulundu. Peki Milli Seferberlik nedir? Detaylar haberimizde.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaşanılan dönemin İstiklal Harbi kadar önemli olduğunu belirterek, "Hiçbir şehidimizin kanını yerde bırakmadık, bırakmayacağız. Hiçbir ihaneti cezasız bırakmadık, bırakmayacağız. Ülkemiz bir ateş çemberinden geçiyor. Yaşadığımız dönem en az İstiklal Harbi kadar önemlidir, kritiktir. Hem bölgemiz, hem de ülkemiz üzerinde çok sinsi, alçak, kanlı oyunlar oynanıyor.” dedi.

Geçtiğimiz cumartesi polislerimize ve vatandaşlarımıza yönelik iki canlı bomba saldırısına maruz kadık. 44 şehidimiz, 238 gazimiz var. Sadece 20 Temmuz 2015 tarihinde, o günden bugüne PKK ile mücadelede verdiğimiz şehit sayısı 1178'dir.

DEAŞ saldırısında verdiğimiz şehit sayısı 300 civarında. 15 Temmuz'da 248 şehidimiz var. Fırat Kalkanında 17 şehidimiz var.

9 bin 500 PKK'LI TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Örgütün kaybı ise 9 bin 500'ü buldu. Bunların arasında eli kanlı elebaşları da yer alıyor. Bölücü örgüte yönelik 40 bini aşkın gözaltı, 10 bin 500'ün üzerinde tutuklama var.

DEAŞ ve PYD kayıpları ise 1800'e yakındır. FETÖ'den tutukluların sayısı 40 bini geçti. Öte yandan biliyoruz ki bunların hepsi piyondur. Hiçbir ihaneti cezasız bırakmadık, bırakmayacağız."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "PKK, DAEŞ, DHKP-C gibi tüm terör örgütlerine milli bir seferberlik ilan ediyorum" dedi. 


Milli Seferberlik Nedir?

Seferberlik; ülke ve millet olarak, başta askeri güç olmak üzere devletin tüm güç ve kaynaklarının, savaşın ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde; hazırlanması, toplanması, tertiplenmesi ve kullanılmasına ilişkin bütün faaliyetlerin uygulandığı, hak ve hürriyetlerin kanunlarla kısmen veya tamamen sınırlandırıldığı haldir.

Devletin maddi ve manevi tüm güçlerinin ve kaynaklarının harbin gerektirdiği şekilde barış durumundan sefer durumuna getirilmesidir.   Genel Seferberlik: Ülkenin tamamına yönelik bir tehdide karşı konulması, eldeki bütün kaynakların kullanılması için ülkenin tümünün harekete geçirilip seferber edilmesidir.
 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü