Milli Piyango bilet sorgulama 31 Aralık-1 Ocak çekiliş sonuçları amorti

Milli Piyango bilet sorgulama 31 Aralık-1 Ocak çekiliş sonuçları amorti

Milli Piyango çekilişine sayılı günler kaldı.31 Aralık gecesi başlayacak olan Milli Piyango bilet çekilişi sabaha kadar devam edecek.Büyük ikramiye için vatandaşlar bilet kuyruğunda sıra beklerken çekiliş heyecanı sarmış durumda yılbaşı gecesi yapılacak olan çekiliş sonuçlarını sitemizden anında sorgulayabileceksiniz.

Milli Piyango bilet sorgulama 31 Aralık-1 Ocak çekiliş sonuçları amorti

Milli Piyango İdaresi tarafından bu seneki yılbaşı ikramiyesi 60 milyon TL olarak belirlenmişti. Yılbaşına sayılı günler kala vatandaşlar, şanslı olduklarına inandıkları Eminönü’ndeki Nimet Abla Bilet Satış Gişesi'ne akın etti. 60 milyonu kazanarak yeni yıla zengin girmek isteyen vatandaşlar, gişe önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Gişe önünde görev alan güvenlik ekipleri, vatandaşların izdiham oluşturmaması için yönlendirmelerde bulundu. Saatlerce sırada bekledikten sonra biletlerini alan vatandaşların mutlu oldukları gözlendi.

BÜYÜK İKRAMİYE ÇIKARSA ŞENER ŞEN GİBİ SAÇMAYI DÜŞÜNÜYORUM”

Sıra beklememek için sıraya girmediğini söyleyen Efkan Kısacık, “Ben sıraya girmedim, dedim ki şans varsa kimden alırsam oradan çıkar dedim. Milli Piyango'nun bana çıkacağını sanmıyorum ama çıkarsa Şener Şen gibi saçmayı düşünüyorum” diye konuştu.

Bir saatten fazla sırada beklediğini ifade eden Sedat Adıyaman, “Bir saatten fazla sıra bekledim. Eğer büyük ikramiye bana çıkarsa barakada olsa bir ev alacağım. Benim eşim ikizlere hamile olduğu için onların rızkına aldım” ifadelerini kullandı.

Biletler bitmek üzere | Milli Piyango 2017 yılbaşı büyük ikramiyesi

Kayınbabası için bilet aldığını söyleyen Musa Özkan ise, “Bu biletleri almak için 2 saat falan bekledim. Ben bu biletleri kayınbabama aldım. İnşallah kayınbabama çıkar. Onunla konuştum, o da bana 3 tane daha kadın alacağını söyledi” dedi. 

Bilet almak için Van’dan geldiğini belirten Soner Uzun, “Ben bilet almak için Van’dan geldim. Şansımızı denemek için 3 saate yakın kuyrukta bekledik. Eğer bana çıkarsa babamı bir daha evlendireceğim” diye konuştu.

- Sahte biletlere dikkat edin

Büyük ikramiye ne kadar?

60 milyon Türk Lirası

Bilet fiyatları ne kadar olacak?

Milli Piyango İdaresince belirlenen fiyatlar: Tam bilet: 60 lira, yarım bilet: 30 lira, çeyrek bilet: 15 liradan satılacak.

Başka ikramiye olacak mı?

60 milyon Türk Lirası büyük ikramiyenin yanında 1 adet 5 milyon lira, 1 adet 2  milyon lira, 1 adet de 1 milyon lira ve 1 adet de 500 bin liralık ikramiye veriliyor.

Toplam kaç bilet dağıtalacak?

31 Aralık 2016 tarihinde yapılacak olan büyük çekilişte 20 adet 100 bin lira,  30 adet 50 bin lira, 50 adet 10 bin lira, 100 adet 5 bin lira, 200 adet 3 bin  lira, 300 adet 2 bin lira ve 500 adet de bin lira verecek. Çekilişte bin adet 500  lira, 8 bin adet 400 lira, 40 bin adet 300 lira, 200 bin adet 200 lira, 700 bin  adet 120 lira da dağıtılacak. Toplam bilet sayısı: 2 milyon 950 bin 269 bilet.

Amorti ne kadar olacak?

Hayallerini 60 milyon Türk lirası ile renklendirenler şayet kıl payı ile kaçırırlarsa, idare 60 bin Lira teselli ikramiyesi alacak.

Biletlerin tümü satılmazsa ne olacak?

Tüm biletler satılmadığı takdirde, ödül numarası çıkana kadar çekiliş devam edecek.

Hangi rakamlar çoğunlukla çıktı?

İstatistiklere göre bu zamana kadar çıkan rakamlar: 3, 5, 6, 7, 1, 2 ve 9

Sahte bilet almamak için nelere dikkat etmek gerekiyor?

1) Filigrama dikkat edin. Bilette filigram bulunuyor. Bilet ışığa getirilince 2017 piyango amblemi gözüküyor. Bilette filigram gözükmüyorsa, sahtedir.

2) Kağıdın her tarafına homojen  olarak dağılmış ve sadece mor ışık (ultraviyole) altında görülebilen uzunluğu en  az 3 milimetre olan parlayan ve kesin çizgiler şeklinde mavi ve sarı renkli  görünmez elyaf da yer alıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü