Reklamı Geç

MEBBİS öğretmen atama sonuçları e-devlet giriş

Sözleşmeli öğretmen atama sonuçları bugün açıklandı.MEBBİS internet sitesinden yapılan açıklama saat 17:00'da yayınlandı.Mebbis'te yayınlanan atama sonuçları sonrasında 20 bin öğretmenin atamasının yapıldığı duyuruldu.Öğretmen atama sonuçlarını adresimizden sorgulayabileceksiniz.

MEBBİS öğretmen atama sonuçları e-devlet girişÖğretmen atama sonuçları bugün saat 17.00'de mebbis.meb.gov.tr'den açıklandı. 2016 öğretmen atama sonuçlarına göre 20 bin öğretmen göreve başlayacak.  Öğretmen atama sonuçları bugün saat 17.00'de MEBBİS'in internet sayfası mebbis.meb.gov.tr'den erişime açıldı. Öğretmen atama sonuçları MEBBİS'le aynı anda internethaber.com'da.
Öğretmen atama sonuçlarını bekleyen öğretmen adayları MEB'den gelecek son dakika öğretmen atamaları açıklamasına kilitlenmişti. 20 bin öğretmen ataması sonuçları bugün MEB tarafından açıklandı.Öğretmen atama sonuçları mebbis.meb.gov.tr'den ilan edildi. MEBBİS giriş ekranı ve öğretmen atama sonuçlarına ilişkin tüm detaylara elazigyeniufuk.com'dan ulaşabilirsiniz. 

MEBBİS öğretmen girişi ile sözleşmeli öğretmen başvuru sonuçlarına çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. 20 bin öğretmen alımına ilişkin son dakika açıklamaları gelmeye devam ederken atama sonuçları 10 Ekim Pazartesi günü açıklanacak. İlk etapta 15 bin alım yapılacağı açıklanırken ilerleyen günlerde bu sayı 20 bine çıkartıldı.

SONUÇLARI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ


ÖĞRETMEN ATAMA SONUÇLARI KONTENJAN SAYILARI

En çok kontenjan 4 bin 334 ile sınıf öğretmenliğine verildi. Onu 1.555 kontenjanla İngilizce ve 1.479 kontenjanla din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği takip etti. Yeni eğitim dönemi için KPSS sonucuna göre ve sözlü sınavla alınacak olan 15 bin ‘sözleşmeli öğretmen’in atamaları ise 10 Ekim’de yapılacak. ‘Sözleşmeli Öğretmen İstihdamına İlişkin Yönetmelik’e göre, sözlü sınavdan 100 üzerinden 60 puan alma şartı var. Sözleşme gereği dört yıllık çalışma süresini tamamlayarak adaylık sürecinde başarılı olanlar, talepleri halinde görev yaptığı okulda kadroya atanacak. Atandıkları yerde iki yıl daha çalıştıktan sonra tayin isteyebilecek. 

öğretmen atama sonuçları 10 ekim 2016 mebbis giriş ekranı intenethaber.com'da

MEBBİS GİRİŞ EKRANI MEBBİS'E GİRİŞ NASIL YAPILIR?

Öncelikli adım MEBBİS'E mebbis.meb.gov.tr üzerinden giriş yapmaktır. Eğer şifreniz yoksa önce talep formu doldurmanız gerekir. Şifre ve kullanıcı adınız varsa MEBBİS modüllerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ancak Mebbis şifre ve kullanıcı adınız yoksa aşağıdaki işlemleri yapmanız gerekir. Milli Eğitim Bakanlığı'nın çevrimiçi olarak internet üzerinden sunduğu hizmetlerin araştırma, geliştirme ve hizmete sunulması işlemleri MEBBİS'te MEBBİS Modüller üzerinden gerçekleştirilir

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Murat Akyer kimdir ne iş yapar merak konusu oldu Nursel'in Mutfağı'nda şok iddia
Murat Akyer kimdir ne iş yapar merak konusu oldu Nursel'in Mutfağı'nda şok iddia
Ümran bebek öldü mü? Annesi babası yaşıyor mu merak edildi
Ümran bebek öldü mü? Annesi babası yaşıyor mu merak edildi