Reklamı Geç

Meb 27 Ağustos Ehliyet sınavı sonuçları sorgulama ekranı

27 Ağustos tarihinde yapılan ehliyet sınavının sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak konusu oldu.15 Temmuz darbe girişimi sonrasında 2 kez ertelenen ehliyet sınavı bilindiği üzere 27 Ağustos'ta yapılmıştı.Ehliyet sınavı sonuçları için adayların gözü kulağı Meb'ten gelecek haberde işte ehliyet sınavı hakkında ki haberimiz

Meb 27 Ağustos Ehliyet sınavı sonuçları sorgulama ekranıEhliyet sonuçları yayınlanması sınav takvimine göre sınavdan 15 gün sonra açıklanma durumu var. Normal prosedüre bakıldığında ehliyet sonuçlarının açıklanması 12-13 Eylül tarihlerine geliyor. Bu tarihler Kurban Bayramı resmi tatil günleri. Resmi tatilden ötürü sonuçlar, bayramdan önce açıklanabilir.

Ehliyet Sınavı 27 Ağustos 2016'da yapıldı. Sınava giren adaylar sonuçları 15 gün sonra, 12-13 Eylül 2016 tarihinde görebilecekler. Ehliyet sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) sitesinden açıklanacak. 12-13 Eylül tarihi Kurban Bayramı'nın ilk iki günü. Resmi tatilden ötürü sonuçlar bayramdan önce açıklanabilir.

Yeni düzenlemeye göre, devlet kurumlarının yaptığı hiçbir sınav sonucu, posta ile evlere gönderilmeyecek. Sonuçlar, kurumlarının kendi internet sitelerinde görülecek.

27 AĞUSTOS EHLİYET SINAV SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

EHLİYET SINIFLARI NELERDİR? SINAVDA HANGİ KONULARDAN SORU SORULMAKTADIR

M, A1, A2, A, B1, B, D1, D, C1, C ve F sınıfları sınavda İlkyardım, trafik, çevre, araç tekniği, trafik adabı konularındaki sorulardan sorumludur.

STAJYER EHLİYET NEDİR?

Ehliyet sonuçlarında kazanan adaylar, 2 yıl olmak üzere stajyer ehliyet belgesine sahiptir. Bu süre zarfında; 5 kez kırmızı ışık ihlali olursa, 5 kez hız limiti aşılırsa, 2 yıl süre zarfında toplam ceza 75 puan olursa, ölümcül veya yaralanma kazasına suçlu görünürse, stajyer ehliyet belgesi geri alınacak ve normal ehliyet belgesi verilmeyecek. 2 yıl sonra trafik kurallarına uyan ve yapılmaması gerekenlere dikkat eden stajyer ehliyet belgesine sahip olan sürücü, 1 yıl içerisinde normal ehliyet belgesini alabilir.

Trafik kazaları sebeplerine bakıldığında birinci sırada hatalı sollama gözükür. Hatalı sollama konusu trafik kurallarında çok net bir şekilde belirtilmiştir. Bu kurallar ya unutulmuştur ya da bireyin "acil" bir şekilde bir yere yetişme isteği vardır. Araç ne kadar hızlı olursa olsun belirli hızda giden araçtan en fazla 30 dakika önde olur. 30 dakika daha erken gitmek trafik kazasına davetiye çıkartmak demek.

Trafik kazalarında ikinci sırada olan ise "alkol" tüketimi. İçişleri Bakanlığı bu konuda sert bir tutum içerisindedir. Alkol kullanıp araç kullanan vatandaşların ehliyetlerine el konulmaktadır. Belirli süreler içerisinde ehliyetine el konulan kişi, belli bir para cezası ödemektedir. Kurallar gereği alkol kullanımı tekrarlanırsa ömür boyu araçlardan men edilmektedir.

Üçüncü sırada "uykusuzluk" Uzun yolculukta vatandaşların uykusuzluğundan ötürü trafik kazası yapmaları oldukça fazladır. Özellikle büyük araç kullanan kişilerin yeterince uyumamaları ve zamanında yetişme stresi baz alındığında, sonuçları istemsiz olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Melike     0000-00-00 Açıklandımı
Cizre     0000-00-00 Ne zaman açıklanacak
Ozkan     0000-00-00 Ne zaman aciklanacak
Soner baran     0000-00-00 Ehliyet Sınav Sonucu ları
Soner baran     0000-00-00 Ehliyet sonuç ları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barış Arduç Deren Talu reklam arkadaşı oldu
Barış Arduç Deren Talu reklam arkadaşı oldu
Arda ile arası açılan Fatih Terim bir kez daha dede oldu
Arda ile arası açılan Fatih Terim bir kez daha dede oldu