Marmara Üniversitesi karıştı

Marmara Üniversitesi karıştı

Marmara Üniversitesi bugün sabah saatlerinde karıştı. Marmara Üniversitesinde akademisyenlerin görevden alınmasına tepki gösteren öğrencilerle, karşıt görüşlü öğrenciler arasında arbede çıktı. Polisin müdahele etmesi ile birlikte öğrenciler dağıtıldı.

Marmara Üniversitesi karıştı

Marmara Üniversitesi önünde akademisyenlerin okullarından uzaklaştırılmasını protesto eden yaklaşık 20 kişilik gruba bir başka öğrenci grubu müdahale etti. Akademisyenlerin görevden alınmasına tepki göstermek için basın açıklaması yapmak isteyen öğrencilerle, karşıt görüşlü öğrenciler arasında arbede çıktı. Basın açıklaması yapanlara taş ve şişe atan gruba polis müdahale etti.

POLİS AÇIKLAMA YAPAN GRUBA MÜDAHALE ETTİ

Polis, açıklama yapan gruba yönelen diğer öğrenci grubuna engel olmaya çalıştı. Bu sırada arbede yaşandı.


Aralarında akedemisyenlerin de bulunduğu grup adına yapılan açıklamada, "Marmara Üniversitesi'nden 23 akademisyen ihraç edildi. Bu hükümetin temsilcileri dahi bu kararın arkasında duramadılar. Hükümetin temsilcileri suçu; topu YÖK'e attı. YÖK rektörlere attı. Biliyoruz bu suçu hep birlikte işlediler. Bu hukuksuzluğu hep beraber gerçekleştirdiler. Üniversitelerde rektörlükler adeta ispiyonculuk yaparak, isimler vererek bu şekilde bu sonucun ortaya çıkmasına neden oldular." denildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü