KPSS ortaöğretim lise sınav giriş belgeleri erişime açıldı mı merakla bekleniyor

KPSS ortaöğretim lise sınav giriş belgeleri erişime açıldı mı merakla bekleniyor

KPSS lisans ve önlisans sınavı gerçekleştirildi.ÖSYM KPSS ortaöğretim sınav giriş yerleri hakkında son dakika açıklaması yaptı. Buna göre sınav giriş yerleri haftaiçi açıklanacak. KPSS ortaöğretim / lise sınavına girecek adaylar sınav giriş belgeleri erişime açılır açılmaz sitemizdeki linkte yerini alacak.

KPSS ortaöğretim lise sınav giriş belgeleri erişime açıldı mı merakla bekleniyor

ÖSYM tarafından Kasım 2016 tarihlerinde uygulanacak olan KPSS ortaöğretim ve önlisans sınav giriş yerleri açıklandı. 20 Kasım tarihinde yapılacak olan KPSS sınavı hakkında merak ettiklerinizi haberimizde bulabilir ayrıntıları takip edebilirsiniz. Adaylar merakla sınav giriş yerlerini ve belgelerini beklerken ÖSYM tarafından sınav giriş belgelerinin bugün açıklanması bekleniyor. ÖSYM düğer tüm sınavları test tarihinden 10 gün önce açıklıyor. Bu arada KPSS A grubu ve öğretmenlik genel yetenek, genel kültür, eğitim bilimleri oturumları 21 Mayıs'ta yapılacak. Sonuçlar 16 Haziran'da duyurulacak. Sınava başvurular ise 14-27 Mart'ta alınacak. KPSS A grubu ve öğretmenlik (alan bilgisi), 28 Mayıs'ta gerçekleştirilecek. Sonuçlar 16 Haziran'da açıklanacak. Sınav başvuruları 14-27 Mart'ta yapılacak.

SINAV GİRİŞ YERLERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sınav giriş yerleri ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr/ internet adresinden açıklanacak. Adaylar, sınav giriş yerlerini T.C Kimlik numaraları ve şifrelerini girerek öğrenebilecekler. 2016 KPSS sınav takviminde geriye sadece bir sınav kaldı. Sırasıyla Lisans, ön lisans sınavları ve alan sınavlarından sonra geriye sadece ortaöğretim / lise kaldı. Adaylar da heyecanla sınav giriş yerlerini merak ediyorlar. Ancak bir hafta daha beklemeleri gerekebilir. ÖSYM’nin genel olarak sınavdan 1 hafta 10 gün önce sınav yerlerini açıkladığı göz önünde bulundurulursa, KPSS Ortaögretim/Lise sınav giriş yerlerinin önümüzdeki hafta paylaşılması bekleniyor. 

KPSS SINAV TARİHLERİ 2016

KPSS Ortaögretim/Ön lisans (Ön Lisans Düzeyi) - 16 Ekim 2016

KPSS Ortaögretim/Ön lisans (Ortaöğretim Düzeyi) - 20 Kasım 2016

KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT) Testi - 4 Aralık 2016

ADAYLARIN SINAV MERKEZLERİNE GETİRMELERİ GEREKEN BELGELER

*Nüfus cüzdanı/Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı
*Süresi geçerli pasaport, pasaportları bulunmayan KKTC vatandaşlarının fotoğraflı ve kimlik numaralı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kimlik Kartı
*Askerî öğrenciler için askerî kimlik belgesi (Bu özel durum, muvazzaf askerler içingeçerli değildir.), tutuklu/hükümlü adayların bu durumlarını kanıtlayan fotoğraflı resmî belge
*Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Pembe/Mavi Kartlar
Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafı bulunacaktır. Belge üzerinde adayın fotoğrafı bulunması zorunludur. Adaylar, bu belgelerinin yazıcıdan dökümünü edinirken belge üzerinde fotoğraf olmasına özen göstermelidirler. Adaylar internetten edinecekleri bu belgelerinin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarını
sınav günü yanlarında bulundurmak zorundadır. Belgenin ön ve arka yüzünde ÖSYM’nin belirlediği bilgiler dışında herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunmamalıdır. Sınava Giriş Belgesi’ni (fotoğraf görünür bir şekilde) yanında bulundurmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Kimlik ve güvenlik kontrolleri ile salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için, adayların sınava girecekleri binanın kapısında sınavın başlama saatinden en az 1 saat önce hazır bulunmaları zorunludur. Adayların sınava girecekleri binayı sınav gününden önce görmeleri yararlarına olacaktır. Adaylara Sınava Giriş Belgesi gönderilmeyecektir. Kurşun kalem, silgi, kalemtıraş, peçete ÖSYM tarafından temin edileceğinden, şeffaf pet şişe içerisindeki su dışında hiçbir araç, gereç, içecek ve yiyeceği sınava gireceğiniz binaya getirmeyiniz. Sınava şeffaf pet şişe içerisinde su getirebilirsiniz

KPSS ORTAÖGRETİM/LİSE SINAV GİRİŞ YERLERİ İÇİN TIKLAYIN

KPSS Ortaöğretim sınavı ne zaman olacak?

ÖSYM ortaöğretim sınavında tarih değişikliğine gitti. 23 Ekim’de yapılacak olan sınav 20 Kasım’a ertelendi. Saatinde de değişiklik yaşandı. 09:30’ta olması gereken sınavı saat 10:00’da yapılacak.

KPSS LİSANS MAYIS'TA

KPSS A grubu ve öğretmenlik genel yetenek, genel kültür, eğitim bilimleri oturumları 21 Mayıs'ta yapılacak. Sonuçlar 16 Haziran'da duyurulacak. Sınava başvurular ise 14-27 Mart'ta alınacak. KPSS A grubu ve öğretmenlik (alan bilgisi), 28 Mayıs'ta gerçekleştirilecek. Sonuçlar 16 Haziran'da açıklanacak. Sınav başvuruları 14-27 Mart'ta yapılacak.

KPSS öğretmenlik alan bilgisi (ÖABT), 16 Temmuz'da gerçekleştirilecek, sonuçlar 4 Ağustos'ta duyurulacak.
Dikey Geçiş Sınavı'na (DGS), 23 Temmuz'da girilecek, sonuçlar 29 Ağustos'ta ilan edilecek. YDS Sonbahar Dönemi, 17 Eylül'de gerçekleştirilecek, sonuçlar 5 Ekim'de öğrenilebilecek. ALES Sonbahar Dönemi, 19 Kasım'da yapılacak, sonuçlar 21 Aralık'ta duyurulacak.

Öte yandan, ÖSYM tarafından ilk kez elektronik ortamda yapılacak e-ALES'in ilki 12 Şubat, ikincisi ise 29 Temmuz'da düzenlenecek. Sonuçlar sınavların yapıldığı gün açıklanacak.

Duyuruda, güncel gelişmelere göre ÖSYM sınav takviminin yenilenerek kamuoyuna duyurulacağı, ilgililerin zaman içinde takvim bilgilerini kontrol etmeleri gerektiği belirtildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü