KPSS önlisans sınavı zormuydu kolaymıydı kpss tartışma forumu

KPSS önlisans sınavı zormuydu kolaymıydı kpss tartışma forumu

KPSS önlisans sınavı bugün gerçekleştirildi.Tüm yurtta gerçekleştirilen sınavda adaylara genel kültür ve genel yetenek alanında 120 soru yöneltildi.Sınavdan çıkan adaylar özellikle matematik sorularının zorluğundan yakınırken tarih sorularınında bilgiye dayalı olması dikkatlerden kaçmadı.Adaylar haberimizin altında yer alan yorumlar kısmından soruları yorumlayabilirisiniz

KPSS önlisans sınavı zormuydu kolaymıydı kpss tartışma forumu

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) gerçekleştirilen, KPSS'nin önlisans mezunlarına yönelik oturumu, saat 09.30'da başladı, 11.30'da sona erdi.

Adaylar, sınavda 120 sorudan oluşan genel yetenek ve genel kültür testlerini 120 dakikada yanıtladı.

KPSS SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?
ÖSYM tarafından bugün saat 9.30'da başlayan KPSS önlisans sınav sonuçları için adaylar sabırsızlık içinde. Sonuçların 20 Kasım'da yapılacak ortaöğretim oturumunun ardından bir hafta sonra açıklanması bekleniyor. ÖSYM, sınav sonuçları için henüz resmi bir açıklama yapmadı. ÖSYM tarafından açıklama yapıldığı an haberimizin içerisine eklenecektir.
Sınav sonuçları, ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr/ internet adresinden açıklanacak. Adaylar, sonuçlarını T.C Kimlik numaraları ve şifrelerini girerek öğrenebilecekler.
KPSS ORTAÖĞRETİM SAATİ DEĞİŞTİ
ÖSYM'den yapılan duyuruda; "Merkezimizce 20 Kasım 2016 tarihinde uygulanacak olan Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS Ortaöğretim/Ön lisans) Ortaöğretim oturumunun 09.30 olarak belirlenen başlama saatinin 10.00 olarak değiştirilmesine karar verilmiştir." denildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
kartal     0000-00-00 grrcekten sinav zordi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü