KPSS önlisans sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak ösym bekleniyor

KPSS önlisans sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak ösym bekleniyor

18 gün önce gerçekleştirilen KPSS önlisans sınavı sonuçları henüz açıklanmadı.Adaylar sınav sonuçlarının açıklanmasını merakla bekliyor.Uzun bir süre geçmesi adayları heyecanlandırırken ÖSYM'den henüz sonuçlarla ilgili net bir açıklama yapıldı.

KPSS önlisans sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak ösym bekleniyor

2016 KPSS Önlisans sınavına giren adaylar, Sonuçları heyecan içinde bekliyor. Sınavın üzerinden uzun zaman geçmiş olmasına rağmen sonuçlar hala açıklanmadı. Memur adayları, sonuçların ne zaman açıklanacağını ve neden açıklanmadığını çok merak ediyor. ÖSYM, bu konuda hakkında bir açıklama yapmadı. KPSS, Kamu Kurumlarında görev alacak personeli belirlemek amacıyla yapılan bir dizi sınavın genel adıdır ve 2 yıl geçerlidir. Bu arada 2016 KPSS ortaöğretim sınavı 20 Kasım 2016 tarihinde gerçekleşecek. ÖSYM, saat 9.30'da başlayacak olan sınavın 10.00'da başlamasına karar verdi. 

KPSS ÖNLİSANS SINAV SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLECEK?

KPSS Önlisans sonuçları her zaman olduğu gibi ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr/ internet adresinden öğrenilebilecek. Sonuçları öğrenebilmek için adaylar TC kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yapması gerekiyor.

KPSS Ortaöğretim sınavı ne zaman olacak?

ÖSYM ortaöğretim sınavında tarih değişikliğine gitti. 23 Ekim’de yapılacak olan sınav 20 Kasım’a ertelendi. Saatinde de değişiklik yaşandı. 09:30’ta olması gereken sınavı saat 10:00’da yapılacak.

Sınavda yanınızda olmaması gerekenler nelerdir?

Cüzdan, cep telefonu, teknolojik aletler, çanta, saat, anahtar, kitap, ders notları, defter, müsvedde kağıt, su haricinde (şeffaf plastik ve üzerinde etiketi olmayan) içecekler. 

Hangi sınavların tarihleri değişti?

23 Ekim'de yapılması beklenen ortaöğretim sınavı 20 Kasım'da yapılacak. (Sınav saati 09:30'tan 10:00'a alınmıştır)

6 Kasım'da yapılması beklenen 2016 Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT) sınavı 4 Aralık'ta yapılacak.

20 Ekim'de yapılması beklenen ALES Sonbahar Dönemi Sınavı 18 Aralık'ta yapılacak

ÖSYM 2017 sınav takvimi açıklandı 

Buna göre, YGS 12 Mart, LYS4 10 Haziran, LYS1 11 Haziran, LYS2 ve LYS5 17 Haziran, LYS3 18 Haziran 2017'de gerçekleştirilecek. KPSS A grubu ve öğretmenlik genel yetenek, genel kültür ve eğitim bilimleri oturumları ise 21 Mayıs 2017'de yapılacak.

ÖSYM'nin internet sitesinde yayınlanan takvime göre, Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) başvuruları, 4-18 Ocak'ta alınacak. YGS, 12 Mart'ta yapılacak, sonuçlar 28 Mart'ta açıklanacak. Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS İlkbahar Dönemi) 2 Nisan'da gerçekleştirilecek, sonuçlar 20 Nisan'da duyurulacak.  Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES İlkbahar Dönemi) 7 Mayıs'ta yapılacak, sonuçlar 8 Haziran'da ilan edilecek.

LYS TARİHLERİ

LYS4 Sosyal Bilimler 10 Haziran, LYS1 Matematik 11 Haziran, LYS5 Yabancı Dil ile LYS2 Fen Bilimleri 17 Haziran, LYS3 Edebiyat-Coğrafya 18 Haziran'da gerçekleştirilecek. Başvuruları 4-17 Nisan'da alınacak LYS'nin sonuçları ise 11 Temmuz'da açıklanacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü