KPSS giriş belgesi renkli mi olmalı 16 Ekim ösym giriş belgesi

KPSS giriş belgesi renkli mi olmalı 16 Ekim ösym giriş belgesi

KPSS önlisans sınavına artık sayılı günler kaldı.Sınava girecek adaylar sınav belgelerinin çıktılarını adresimizde yer alan linkten sorgulayabileceksiniz.Adaylar belirtilen adresten ÖSYM giriş şifreleri ve TC kimlik numalararı ile giri yapabilecekler.Peki adaylar sınav giriş çıktısını renkli olarak mı almalılar işte detaylar..

KPSS giriş belgesi renkli mi olmalı 16 Ekim ösym giriş belgesi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığının (ÖSYM) internet sitesindeki duyuruya göre, 16 Ekim 2016'da uygulanacak KPSS ön lisans adaylarının sınava girecekleri bina ve salonlara atama işlemleri tamamlandı. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren sınava giriş belgesini, T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile ÖSYM’nin "https://ais.osym.gov.tr" internet adresinden edinebilecek.

2016 KPSS önlisans sınav giriş belgeleri ÖSYM resmi web sayfasında açıklandı!. Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) ön lisans sınava giriş belgeleri erişime sunuldu. ÖSYM 2016 KPSS Önlisans sınavını 16 Ekim 2016’da yapacak. Ortaöğretim KPSS ise 20 Kasım 2016’da gerçekleşecek. Daha önce 10 Aralık olarak belirtilen sınav sonuçlarının yeni tarihler sonrası ne zaman açıklanacağı henüz açıklanmadı. KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı), kamu kurumlarında görev alacak personeli belirlemek amacıyla yapılan bir dizi sınavın genel adıdır. Bu sınavlar adayın mezun olduğu bölüm ve sınav sonrası atanacağı kadrolara göre temelde üçe ayrılır.

2016 KPSS ÖNLİSANS SINAV GİRİŞ BELGESİ edinmek için lütfen BURAYA tıklayınız

KPSS 2016 ÖNLİSANS GİRİŞ YERLERİ ÖSYM TARAFINDAN AÇIKLANDI

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi, 6 Ekim 2016 tarihinde Kamu Personeli Seçme Sınavı Ön Lisans:Sınava Giriş Belgelerinin Edinilmesi başlığı ile yayımladığı duyurusu ile adaylara sınav giriş belgelerinin erişimini açtı. 16 Ekim 2016 tarihinde ÖSYM tarafından yapılacak olan KPSS adaylarının sınavlara hangi salon, bina, sınıf ve sırada gireceği belirlenmiş olup, başarılı bir şekilde tamamlanmıştır. 16 Ekim'de KPSS önlisans sınavına girecek olan adaylar ÖSYM'nin resmi web sayfasından TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sınav giriş belgelerine ulaşabilirler. Sınav giriş belgesinin renkli olmasına gerek yoktur.

KPSS ÖNLİSANS ORTAÖĞRETİM SINAV TARİHLERİ 

- 2016-KPSS Ortaögretim/Önlisans (Ön Lisans Düzeyi),16 Ekim 2016

- 2016-KPSS Ortaögretim/Önlisans (Ortaöğretim Düzeyi),20 Kasım 2016

- 2016-KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT) Testi 4 Aralık 2016

KPSS 2016 ÖNLİSANS ORTAÖĞRETİM SINAVI HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

Sınava başvuru işlemleri 24 Ağustos'a kadar yapılacak. Sınav ücreti ödeme işlemleri, bankadan ödeme yapacak olan adaylar için 25 Ağustos mesai saati bitiminde, ÖSYM'nin internet sayfasında yer alan "ödemeler" alanından kredi kartı-banka kartı ile ödeme yapacak olan adaylar için ise 25 Ağustos saat 23.59'da sona erecek olup, başvuru süresi uzatılmayacak. KPSS 2016 ortaöğretim/ön lisansa son başvuru tarihi olan 24 Ağustos 2016 itibarıyla ön lisans diploması almaya hak kazanmış adaylar, ortaöğretim düzeyinde sınava girmek için başvuramayacak.

Başvuru ekranına yansıtılan MEB e-okul ile YÖKSİS kaynaklı eğitim bilgileri, ÖSYM başvuru merkezlerinde değiştirilemeyecek. MEB e-okul ile YÖKSİS'teki eğitim bilgilerinde eksiklik veya düzeltme olan adayların, başvuru süresi içinde kendi okullarına ve üniversitelerine başvurarak bu bilgilerinin düzeltilmesini sağlamaları gerekiyor.

MEB e-okul ve YÖKSİS'te eğitim bilgisi bulunmayan adaylardan (KKTC hariç yurt dışı, askeri okul öğrencileri-mezunları ile ÖSYM aday işlemleri sisteminden (ais) yabancı uyruklu numarası edinen (0 ile başlayan YU numarası adaylar), ÖSYM arşivinde de eğitim bilgisi bulunmayan veya ÖSYM arşivindeki eğitim bilgilerinde düzeltme-değişiklik bulunanların bilgileri, ÖSYM başvuru merkezlerince değiştirilebilecek. Sınava başvuru işlemini yaptığı halde sınav ücretini yatırmayan adayların başvuruları tamamlanmamış olacağından, başvuru kayıt bilgileri iptal edilerek bu adayların bina-salon atamaları yapılmayacak ve bu adaylar için sınava giriş belgesi düzenlenmeyecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü