Kırşehir Yozgat Konya kar tatili olan iller 27 Aralık kar tatili açıklaması

Kırşehir Yozgat Konya kar tatili olan iller 27 Aralık kar tatili açıklaması

Kar yağışının başladığı illerde okullar bir bir tatil edilmeye başlandı.Meteoroloji tarafından yapılan yoğun kar yağışı uyarısından sonra Valilikler haberimizde yer alan bölgelerde kar tatili yapmaya başladı.Kar yağışının en yoğun yaşandığı illerden Konya ve Karaman'da okullar tatil olurken yağışın yeni başladığı Kırşehir ve Yozgat'ta gözler valilik makamlarından yapılacak açıklamada..

Kırşehir Yozgat Konya kar tatili olan iller 27 Aralık kar tatili açıklaması

Geçtiğimiz haftalardan bu yana kar yağışı Türkiye'nin birçok ilinde etkili olmaya devam ediyor. Kar yağışı ile birlikte ise kar tatili haberleri gelmeye başlıyor. Meteoroloji'den elde edilen son dakika bilgilerine göre yarın yine kar yağışı etkili olacak. Bu haberlerin gelmesi ardından ise ''yarın okullar tatil olacak mı?'' sorusunun cevabı bekleniyor. Kar yağışının etkili olması beklenen Konya'da yarın okullar tatil olacak mı? 27 Aralık Salı günü tatil olan illere bu başlık altından ulaşabileceksiniz. İşte yarın okullar tatil olacak mı? başlıklı haberimiz...

YARIN OKULLAR TATİL OLACAK MI? 27 ARALIK SALI TATİL OLAN İLLER

27 Aralık Salı gününe dair ilk haber Karaman'dan geldi. Karamanda bugün tatil olan okullar yarında oluşabilecek tehlikelerden dolayı yarında tatil edildiği bildirildi. Ankara Valiliği, Konya Valiliği ve diğer illerden gelecek son dakika açıklamalarını, tatil haberlerini geldikçe haberimizde belirteceğiz.

27 ARALIK SALI GÜNÜ TATİL OLAN İLLER

KARAMAN

Karaman'da devam yoğun kar yağışı ve oluşabilecek don olayları nedeniyle il merkezindeki tüm okulların 27 Aralık 2016 Salı günü de tatil edildiği açıklandı.

Karaman'da devam eden yoğun kar yağışı dolayısı il merkezinde tatil edilen okullar, devam eden kar yağışı nedeniyle yarın da tatil edildi. Karaman Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, ''İlimizde devam eden yoğun kar yağışı nedeni ile İl hıfzıssıhha Kurul Kararı ile il merkezindeki tüm okullarımız 27/12/2016 Salı günü tatil edilmiştir'' denildi.

YÜKSEKOVA

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde etkili olan kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Kaymakam Mahmut Kaşıkçı, yaptığı açıklamada, öğleden sonra kar yağışının etkisini ARTırdığını belirtti.

Kaşıkçı, öğrencilerin olumsuz hava koşullarından kötü etkilenmemesi için eğitime 26 Aralık Pazartesi günü ara verilmesi kararı aldıklarını söyledi.

AĞRI

Ağrı Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, kar yağışı nedeniyle Ağrı merkez, Patnos ve Eleşkirt ilçelerindeki köy okulları ile taşıma sistemle eğitim veren okullarda eğitime 26 Aralık Pazartesi ara verildiği bildirildi.

IĞDIR

Iğdır Valiliği ise kent merkezindeki ilkokullar ve ortaokullar ile merkeze bağlı yerleşim birimlerindeki Kervansaray, Alibeyköy, Güngörmez, Mezra, Taşlıca, Harmandöven, Pınarbaşı, Kızılkule ilk ve ortaokullarının yoğun kar yağışı nedeniyle 26 Aralık Pazartesi tatil edildiğini açıkladı.

ERZİNCAN

Erzincan'ın Çayırlı ilçesinde ise yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime 26 Aralık Pazartesi günü ara verildiği ifade edildi.

BİTLİS

Bitlis'te akşam saatlerinde etkili olmaya başlayan kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Yoğun kar yağışı nedeniyle Bitlis merkez ve bağlı köylerde ilkokul, ortaokul ve liseler Pazartesi 1 gün süreyle tatil edildi.

Aksaray

Aksaray'ın Eskil, Ortaköy, Sarıyahşi, Ağaçören ilçeleri ile merkeze bağlı Sultanhanı beldesinde, yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime ara verildiği bildirildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, bugün akşam saatlerinden itibaren etkisini artıran kar yağışı ve kötü hava koşulları nedeniyle Eskil, Ortaköy, Sarıyahşi, Ağaçören ilçeleri ile merkeze bağlı Sultanhanı Beldesi'nde eğitime 27 Aralık Salı günü ara verildiğini belirtti.

MERSİN 

Mersin'in Mut ilçesinde kar yağışı nedeniyle okullar yarın tatil edilirken, Gülnar ilçesinde de taşımalı eğitime bir gün ara verildi.

Yoğun kar yağışının etkili olduğu Mut ilçesinde yaşam olumsuz etkileniyor. Kar yağışı nedeniyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yarın okullarda eğitime bir gün ara verildiğini bildirdi.

Gülnar ilçesinde de yüksek kesimlerde etkili olan kar nedeniyle taşımalı eğitim gören okullar yarın tatil edildi.

İlçe merkezindeki diğer okullarda ise eğitimin devam edeceği belirtildi.

BAYBURT’TA OKULLARA KAR TATİLİ

BAYBURT’ta yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi.
Bayburt Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, il genelinde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta eğitim kurumlarında eğitime bir gün ara verildi. Açıklamada, engelli ve hamile kamu çalışanlarının da bir gün izinli sayılacağı belirtildi.

Kar Tatil haberleri dün valilik tarafından üst üste gelmeye başladı. Bir çok yurdu etkisi altına alan soğuk havalar bir çok ilde insanları zor duruma soktu. Velilerin ve öğrencilerin meraklı aramaları da net ortamına yansıdı. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü