Kemal Kılıçdaroğlu;Ülkücüler vatanseverdir

Kemal Kılıçdaroğlu;Ülkücüler vatanseverdir

CHP Genel Başkanı Aydın'a giderek silahlı saldırıya uğrayan CHP Aydın Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan'ı ziyaret etti.

Kemal Kılıçdaroğlu;Ülkücüler vatanseverdir

Basın mensuplarına açıklama yapan Kılıçdaroğlu, "Efeler kentinde böyle bir saldırının olması beni çok üzdü. Çünkü efe diyince biz ulusal Kurtuluş Savaşımızı onların nişanı olarak görüyoruz. Provakasyonu yapanlar umarım en kısa sürede yargı önüne çıkarlar.

''ÜLKENİN KARIŞMASI İÇİN YAPILAN PROVAKASYONLAR''

Sayın Valimizle görüştük kendileri üzüntülerini belirtti. Sayın savcıyla görüştük, saldırganları kısa sürede yakaladıkları için Aydın Emniyetine de teşekkür ediyorum. Bizim açımızdan bu planlı bir saldırıdır. Çünkü Bülent beyin yemek yiyeceği yere geliyorlar hemen arkasında oturmak için rezervasyon yapmışlar. Bu önümüze kurşun atılmasının başka bir versiyonu. Provakasyonlara teslim olmayacağız. Bu tür provakasyonlar ülkenin karışması için yapılan provakasyonlardır" dedi.

Kılıçdaroğlu: O kişi ülkücü olamaz

''O KİŞİ ÜLKÜCÜ OLAMAZ''

Saldırganın ülkücü olması ve emniyete girerken kelepçeleri için devletin nişanı dediği iddialarına cevaben Kılıçdaroğlu, "Kelepçeler devletin nişanı olmaz. Kelepçe takılmışsa suçlu demektir. Ülkücü kardeşlerimize yönelik olarak böyle bir iddia bize geldi ama ben buradan Türkiye'deki bütün ülkücülere seslenmek istiyorum. Bütün ülkücülerin en az bizim kadar vatansever olduğunu biliyorum. Biz nasıl Türkiye'nin geleceği konusunda, bekası konusunda endişe taşıyorsak, samimi bütün ülkücüler de aynısını taşıyor. Eline silah alıp bir siyasiye ateş etmek sadece ve sadece ülkücüleri karalamaktır. O kişi ülkücü olmaz böyle bir insanın ülkücü adını kullanması da başlı başına bir sorundur. Biz ister ülkücü olsun ister başka bir düşüncede olsun eline silah alıp kendi düşüncesi gerçekleştirmek için bir başkasına ateş eden onu öldüren insanı vatansever olarak değerlendiremeyiz" ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü