Kemal Batmaz kimdir Fetö'nün yöneticisi o mu?

Kemal Batmaz kimdir Fetö'nün yöneticisi o mu?

15 Temmuz darbe girişiminin ayrıntıları bir bir ortaya çıkmaya devam ediyor.FETÖ'nün önemli isimlerinden biri olan Adil Öksüz'den sonra 2.kilit ismin Kemal Batmaz olduğu iddia edildi.

Kemal Batmaz kimdir Fetö'nün yöneticisi o mu?

15 Temmuz FETÖ'cü darbe girişimiyle ilgili çok önemli bir gelişme yaşandı.

Darbe girişiminin yöneticileri olduğu üzerinde durulan ve gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan Adil Öksüz'den sonra başka bir yönetici daha tespit edildi. Darbe girişiminin ikinci yöneticisi olana Kemal Batmaz'ın Kaynak Holding bünyesinde Kağıt A.Ş'nin genel müdürlüğünü yaptığı ortaya çıktı.

DARBEYİ YÖNETEN KİŞİ DE OLABİLİR

FETÖ'den tutuklu Kemal Batmaz'ın de darbe girişimini yöneten bir diğer isim olduğu belirtiliyor. Batmaz'ın darbe girişimini yöneten tepe isim de olabileceği belirtiliyor.

SİNCAN'DA TUTUKLU

Ayrıca darbe girişiminin ikinci yöneticisi  Batmaz şuanda Ankara Sincan cezaevinde tutuklu bulunuyor.

KEMAL BATMAZ KİMDİR?

15 Temmuz gecesi Akıncı Üssü'nde olduğu gerekçesiyle tutuklanan Kaynak Holding'de Kağıt AŞ'nin eski Genel Müdürü Kemal Batmaz'ın, 11 Temmuz'da Adil Öksüz ile birlikte ABD'ye gittiğini, iki gün sonra yine Öksüz ile Türkiye'ye döndüğünü ve darbeyi yöneten isimler arasında olduğunu belirledi. Öksüz ve Batmaz'ın Akıncı Üssü ve Atatürk Havalimanı'ndaki görüntüleri ortaya çıktı. 

BATMAZ’A ASKER SELAMI

Soruşturma dosyasında Batmaz’ın 15 Temmuz gecesi darbe girişiminin harekat merkezlerinden biri olan Akıncılar Üssü’nde bulunduğuna ilişkin görüntüler de ortaya çıktı. Söz konusu görüntülerde rütbeli bir askerin, Batmaz’a asker selamı verdiği anlaşıldı. Batmaz’ın da sorgusunda Adil Öksüz gibi Kazan’a arsa bakmaya gittiğini açıkladığı bildirildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü