Kayseri saldırısını TAK üstlendi!

Kayseri saldırısını TAK üstlendi!

Cumartesi günü Kayseri'de çarşı iznine çıkan askeri araca yönelik terör saldırısını PKK'nın uzantısı TAK üstlendi. 14 askerin şehit olduğu 56 askerin yaralandığı saldırıyı TAK, 1990 Van'ın Özalp ilçesi doğumlu Çekdar Xebat kod adlı Kasım Yıldırımçakar'ın yaptığını duyurdu.

Kayseri saldırısını TAK üstlendi!

Terör örgütü PKK'nın uzantısı TAK, Kayseri'de çarşı iznine çıkan askerlere yönelik düzenlenen saldırıyı üstlendi. Kayseri'de ve Beşiktaş'ta saldırı düzenleyen teröristlerin kimlikleri de belli oldu.

TAK, alçak saldırıyı, 1990 Van'ın Özalp ilçesi doğumlu Çekdar Xebat kod adlı Kasım Yıldırımçakar'ın yaptığını duyurdu.


ÜZERİNDEN SAHTE KİMLİK ÇIKTI

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, saldırıyla ilgili açıklama yaparak "Oklar şu anda PKK'yı işaret ediyor" demişti. Saldırının ardından hükümet tarafından, teröristin PKK'lı olduğu, üzerinden sahte kimlik çıktığı ve 'Çektar' ve 'Botan' kod adlarını kullanan teröristin gerçek kimliğinin belirlendiği açıklaması yapılmıştı.


14 ASKER ŞEHİT OLDU

17 Aralık 2016 Cumartesi günü, sabah saatlerinde hafta sonu izinlerini kullanmak için özel halk otobüsüyle kışladan ayrılan Kayseri Hava İndime Tugayı'nda eğitim alan askerlere bombalı araçla saldırı düzenlendi. Alçak saldırıda 14 asker şehit oldu, 56 kişi de yaralandı.

İKİNCİ BEŞİKTAŞ SALDIRGANI'NIN'DA KİMLİĞİ BELLİ OLDU

Beşiktaş'taki saldırı da ise Adok Serhat kod adlı Burak Yavuz ve Şervan Şoreş Derwex kod adlı Kadri Kılınç'ın düzenlediği ortaya çıktı. Burak Yavuz'un adı daha önce açıklanmış, ancak saldırıda eylem yapan diğer teröristin adı açıklanmamıştı. İkinci teröristin ise 7 Haziran 1989 Mardin Kızıltepe'de doğumlu Şervan Şoreş Derwex kod adlı Kadri Kılınç olduğu bugün orataya çıktı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü