Kar tatili olan iller 5 Ocak Konya'da okullar yarın tatil mi merak ediliyor

Kar tatili olan iller 5 Ocak Konya'da okullar yarın tatil mi merak ediliyor

Kar tatili olan iller öğrenciler tarafından merak edilmeye başlandı. Hava sıcaklıkları düşüş göstermeye devam ederken pek çok şehirde etkili kar yağışı görülmeye devam ediyor. Günlerdir etkili olan kar yağışı nedeni ile kar tatili haberleri arka arkaya geldi. Bugün Konyalı öğrenciler kar tatili haberi bekliyorlar fakat valilikten henüz bir açıklama gelmedi.

Kar tatili olan iller 5 Ocak Konya'da okullar yarın tatil mi merak ediliyor

Konya'da yarın okullar tatil mi sorusu öğrenciler tarafından merak edilmeye başlandı. Günlerdir Konya'da etkili olan kar yağışı nedeni ile bu hafta arka arkaya kar tatili haberleri geldi. Dün birçok ilçeden kar tatili haberi gelse de bugün için herhangi bir gelişme bulunmuyor. Konya'da yarın okulların tatil olduğu haberi gelir gelmez sayfamızdan okunabilecek.

KONYA'NIN 4 İLÇESİNDE OKULLAR TATİL

Konya merkez ve 4 ilçesinde yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle bugün eğitime ara verilmesi kararlaştırıldı.
Alınan bilgiye göre, merkez Selçuklu, Karatay ve Meram ile Ahırlı, Altınekin, Çumra ve Seydişehir ilçelerindeki ilk ve orta dereceli okullar, yoğun kar yağışı ve buzlanma yüzünden bugün için tatil edildi. Ayrıca il genelinde, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelliler ve hamileler de bir gün idari izinli sayılacak.

YARINDAN İTİBAREN KAR TEKRAR BAŞLIYOR

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin öğle saatlerinden sonra yeni bir yağışlı sistemin etkisine gireceği tahmin ediliyor. Buna göre zamanla Marmara, Ege, Batı Akdeniz ile Ankara, Eskişehir, Düzce ve Bolu çevrelerinin yağışlı geçmesi bekleniyor. Yağışların Marmara, Kıyı Ege, Batı Akdeniz kıyılarında sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak, İç Ege ile Ankara, Eskişehir, Düzce ve Bolu çevrelerinde karlakarışık yağmur ve kar şeklinde olmak üzere gece saatlerinden sonra Kıyı Ege ile Çanakkale'nin güney ilçeleri, Balıkesir'in kıyı ilçeleri ve Antalya'nın doğu ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. İç ve doğu kesimlerde kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Batı bölgelerde 1 ila 3 derece artacağı, diğer bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, zamanla Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Batı ve Orta Karadenizde güney yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına(50-70 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; gece saatlerinden sonra Kıyı Ege ile Çanakkale'nin güney ilçeleri, Balıkesir'in kıyı ilçeleri ve Antalya'nın doğu ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması(21-50 kg/metrekare) beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (su baskını, ulaşımda aksamalar, görüş mesafesinin düşmesi vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın zamanla Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Batı ve Orta Karadenizde güney yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına(50-70 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (çatı uçması, ağaç ve direklerin devrilmesi, soba ve baca gazı zehirlenmeleri, ulaşımda aksamalar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

kar tatili konya kar tatili konyada yarın okullar tatil mi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ayşan     0000-00-00 Konya nolur tatil olsun cidden çok zorlanıyoruz okula gidip gelirken lütfen ya
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü