Kar tatili olan iller 26-27 Aralık Ankara-Eskişehir-Isparta-Yozgat-Çorum-Erzincan yarın okullar tatil mi

Kar tatili olan iller 26-27 Aralık Ankara-Eskişehir-Isparta-Yozgat-Çorum-Erzincan yarın okullar tatil mi

Kar tatili verilen iller öğrenciler tarafından merak edilmeye başlandı. Hava sıcaklıklarının düşmesi ile birlikte bugün İç Anadolu bölgesi başta olmak üzere pek çok şehirde etkili kar yağışı görüldü. Erzincan'da kar kalınlığı 20 Cm'yi geçti. Ankara ve Eskişehir'de bugün gece kar yağışı etkili olacak. Milyonlarca öğrenci ise şehirlerinde kar tatili olup olmayacağını merak ediyor. Yarın Karaman ve Hakkari'de yoğun kar yağışı nedeni ile eğitime ara verildiği açıklandı.

Kar tatili olan iller 26-27 Aralık Ankara-Eskişehir-Isparta-Yozgat-Çorum-Erzincan yarın okullar tatil mi

Kar tatili olan iller öğrenciler tarafından merak edilmeye başlandı. Hava sıcaklıklarının iyiden iyiye düşüş göstermesi ile birlikte kar pek çok ilimizde etkili olmaya devam ediyor. Bugün gece yarısından itibaren Ankara, Çorum, Yozgat, Kahramanmaraş, Bursa ve Eskişehir'de kar yağışı etkili olacak. Fakat bu illerin valiliklerinden henüz kar tatili olduğuna yönelik bir açıklama gelmedi. Yarın Karaman ve Hakkari'de okullar tatil edildi. 

Karaman'da yoğun kar yağışı nedeniyle yarın (pazartesi) için eğitime ara verildi. karaman Valiliği, okulların yarın için tatil edildiğini açıkladı. Valilik tarafından yapılan açıklamada, "Son meteorolojik tahminler ve alınan veriler çerçevesinde önümüzdeki günlerde kar yağışının devam edecek olması nedeniyle İl Hıfzıssıhha Kurul Kararıyla ilimiz genelindeki tüm okullarımız 26 Aralık 2016 Pazartesi günü tatil edilmiştir. Ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında görevli engelli ve hamile personeller de aynı tarihte idari izinli sayılmaları Valiliğimizce uygun görülmüştür" denildi.


Yüksekova'da okullara kar tatili

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde kar yağışı nedeniyle tüm okullar yarın (pazartesi) için 1 gün süreyle tatil edildi.

Yüksekova İlçesi'nde öğleden sonra etkili olmaya başlayan kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiledi. Yoğun kar yağışı nedeniyle ilçe genelinde ilkokul, ortaokul ve liseler, yarın için 1 gün süreyle tatil edildi.

 

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, güney ve doğu kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur akşam saatlerinde Bursa ve Bilecik ve çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/sa)esmesi bekleniyor. Sabah saatlerinde bölgenin doğu kesimlerinde pus ve yer yer sis hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.
BURSA °C, 6°C Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, akşam saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı / EDİRNE °C, 7°C Parçalı ve çok bulutlu / İSTANBUL °C, 9°C Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu / KIRKLARELİ °C, 6°C Parçalı ve çok bulutlu.

EGE

Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın; kıyılarında kuzey yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/sa) eseceği tahmin ediliyor.
A.KARAHİSAR °C, 1°C Parçalı ve çok bulutlu / AYDIN °C, 13°C
Parçalı ve çok bulutlu / İZMIR °C, 11°C Parçalı ve çok bulutlu / MANİSA °C, 10°C Parçalı ve çok bulutlu

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Antalya, Adana, Mersin ve Hatay çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyı kesimlerde yağmur ve sağanak, iç ve yüksek kesimlerde kar şeklinde olması bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ADANA °C, 13°C Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu iç ve yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı / ANTALYA °C, 11°C
Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde sağanak yağışlı / HATAY °C, 8°C Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu / ISPARTA °C, 3°C Parçalı ve çok bulutlu.

İÇ ANADOLU

Çok bulutlu, güneyi kesimlerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. ANKARA °C, 5°C Parçalı ve çok bulutlu / ÇANKIRI °C, 6°C Parçalı ve çok bulutlu / KIRIKKALE °C, 4°C Parçalı ve çok bulutlu / KONYA °C, 0°C Çok bulutlu ve hafif kar yağışlı.

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren kıyılarının yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi tahmin ediliyor. BARTIN °C, 5°C
Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmurlu / BOLU °C, 4°C Çok bulutlu / DÜZCE °C, 3°C Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmurlu, iç ve yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı / ZONGULDAK °C, 7°C Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmurlu.

 

Ads by Kiosked

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları ile Doğu Karadeniz bölümünün yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyılarında yağmur, iç kesimlerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

AMASYA °C, 5°C Parçalı ve çok bulutlu / RİZE °C, 10°C Çok bulutlu, gece saatlerinde yağmurlu / SAMSUN °C, 10°C Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmurlu / TRABZON °C, 9°C Çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yağmurlu.

DOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, Malatya dışında bölge genelinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kar yağışının Hakkari çevrelerinde yoğun olması bekleniyor. Kuzey kesimlerinde kuvvetli olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ERZURUM °C, -3°C Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı / KARS °C, -10°C Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı / MUŞ °C, -8°C Parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren kar yağışlı / VAN °C, 2°C
Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, doğusunun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur Diyarbakır ve Batman çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

DIYARBAKIR °C, 4°C Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı / GAZİANTEP °C, 5°C Çok bulutlu / SİİRT °C, 6°C Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu /  ŞANLIURFA °C, 10°C
Çok bulutlu.

 
 

kar tatili ankara kar tatili çorum kar tatili yarın okullar tatil mi kar tatili verilen iller
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü