Kar tatili olan iller 23-24 Aralık Gaziantep'te yarın okullar tatil mi

Kar tatili olan iller 23-24 Aralık Gaziantep'te yarın okullar tatil mi

Kar pek çok şehrimizi etkisi altına almaya devam ederken öğrenciler şehirlerinde okulların tatil olup olmayacağını merak ediyorlar. Bugün İçanadolu bölgesinde etkili kar yağışı görüldü. Gaziantep'te bugün okullar tatildi ve kar yağışının devam etmesi ile birlikte öğrenciler 23 Aralık Cuma günü okulların tatil olup olmayacağını araştırmaya başladı. Gaziantep Valiliği'nden henüz kar tatiline yönelik bir açıklama gelmedi.

Kar tatili olan iller 23-24 Aralık Gaziantep'te yarın okullar tatil mi

Kar tatili olan iller öğrenciler tarafından merak edilmeye başlandı. Hava sıcaklıklarının iyiden iyiye düşüş göstermesi ile birlikte kar pek çok ilimizde etkili olmaya devam ediyor. Bugün gece yarısından itibaren Ankara, Çorum, Yozgat, Kahramanmaraş, Bursa ve Eskişehir'de kar yağışı etkili olacak. Fakat bu illerin valiliklerinden henüz kar tatili olduğuna yönelik bir açıklama gelmedi. 

Meteoroloji'den alınan son tahminlere göre yarın Gaziantep'te kar yağışının etkisini arttırması bekleniyor. Peki yarın Gaziantep'te okullar tatil olacak mı? Beklenen soğuk hava nedeniyle gözler Gaziantep Valiliği'ne çevrildi. Öğrenciler ve velilerin Gaziantep Valiliği'nden beklediği kar tatili haberi gelecek mi? ''Antep'te okullar yarın tatil olacak mı?'' sorusunun cevabına bu başlık altından ulaşabilirsiniz.
Meteoroloji'nin yaptığı hava durumu tahminlerine göre Gaziantep'te yarın kar yağışının etkili olması beklenirken öğrencilerin gözü kulağı da yine ''Gaziantep'te yarın okullar tatil mi?'' sorusunun cevabına çevrildi. Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya'da kar tatiline ilişkin bir açıklama geldi mi? Gaziantep'te yarın okullar tatil olacak mı? Kar tatili ile ilgili son dakika gelişmelerine sabah.com.tr'den ulaşabileceksiniz.

GAZİANTEP'TE YARIN OKULLAR TATİL Mİ?

Tüm Türkiye'yi etkisi altına alan kar yağışı Gaziantep'te de etkili olmaya devam ediyor. Meteoroloji'nin elde ettiği bilgilere göre Gaziantep'te kar yağışı yarında etkili olacak. Bu bilgilerin ardından Gaziantepli öğrenciler kar tatili olmasını şimdiden beklemeye başladı. Ancak Gaziantep Valiliği'nden gelmiş bir açıklama yok. Yeni bir açıklama gelmesi halinde ise anında haberimizde olacak.

 

GAZİANTEP VALİLİĞİ'NDEN 22 ARALIK PERŞEMBE GÜNÜ İÇİN AÇIKLAMA

Alınan meteorolojik uyarılar, bölgemizde görülen kar yağışı ve olumsuz hava koşulları sebebiyle, ulaşımda da yaşanabilecek aksaklıklar göz önünde bulundurularak ilimiz merkez ilçelerindeki (Şahinbey, Şehitkâmil, Oğuzeli) 22 Aralık 2016 Perşembe günü (yarın), resmi ve özel ilk ve orta öğretim kurumlarında eğitim ve öğretime bir gün süre ile ara verilmiştir.

Ayrıca taşımalı eğitim kapsamında olan il genelindeki bütün resmi ve özel öğretim kurumlarında da eğitim ve öğretime bir gün süre ile ara verilmiştir.

Söz konusu karar ve 03.12.2002 tarih ve 58 Sayılı Başbakanlık Genelgeleri uyarınca, olumsuz hava şartları nedeniyle, kamu görevlisi malul ve engelliler, ayrıca bir talimat ve talebe gerek kalmadan, belirlenen tatil süresince izinli sayılacaktır.

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan kronik hastalığı bulunanlar ve hamile personel de bir gün süre ile idari izinli sayılacaklardır.

Vatandaşlarımızın özellikle ulaşımda kar yağışı nedeniyle oluşabilecek tehlikelere karşı dikkatli ve tedbirli olmalarında fayda bulunmaktadır.

GAZİANTEP'TE HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre Gaziantep 22 Aralık perşembe günü itibariyle yoğun kar yağışı altına girecek. Kuvvetli kar yağışıyla birlikte kent merkezi beyaz örtüye bürünecek. Sıcaklık en yüksek 3 en düşük ise -3 derece olacak. Kar yağışı hafta sonuna kadar devam etmesi bekleniyor

 

Hava sıcaklıklarının düşmesi ile birlikte pek çok ilimizde kar yağışı etkili olmaya devam ediyor. Bugün İçanadolu bölgesinde yoğun kar yağışı görüleceği bildirildi. Kar yağışının bugün geceden itibaren etkili olması bekleniyor. Kar yağışının şehirlerinde etkili olacağını öğrenen öğrenciler kar tatili var mı yok mu diye kontrol ettiler. Henüz kar tatiline yönelik bir açıklama gelmedi. 
 

Meteoroloji'den yapılan uyarılara göre yarın birçok ilde kar yağışı etkisini devam ettirecek. Geçtiğimiz haftalarda başlayan ve hala devam eden kar yağışının etkisi altında kalan illerde öğrenciler ve velilerin gözü kulağı bu akşamda Valiliklerde olacak. ''Yarın okullar tatil olacak mı'' sorusu şimdiden merak edilmeye başladı. 22 Aralık Perşembe günü tatil olan illeri son dakika Valilik açıklamaları geldikçe haberimizde bulabileceksiniz.

22 ARALIK PERŞEMBE OKULLAR TATİL Mİ?

Ankara, Eskişehir ve Gaziantep başta olmak üzere birçok ilde kar yağışı devam ediyor. Meteoroloji'den gelen son dakika bilgilerine göre ise bazı illerde kar yağışı yarın da etkisini arttırarak devam edecek. Valilik tarafından açıklanan tatil haberleri geldikçe bu başlık altından öğrenme imkanına sahipsiniz.

KAHRAMANMARAŞ'TA

Kahramanmaraş'ta yoğun kar nedeniyle bazı ilçelerde eğitime bir gün ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, AA muhabirine yaptığı açıklamada, il genelinde etkili olan yoğun kar nedeniyle kent merkezinde okullarda eğitime devam edildiğini ancak yüksek kesimlerdeki okullarda eğitime ara verildiğini söyledi.

Akkurt, Pazarcık, Ekinözü, Türkoğlu, merkez Onikişubat ve Dulkadiroğlu ilçesindeki, taşımalı okullar ile bu ilçelerin yüksek kesimlerindeki okullarda kar dolayısıyla eğitime 1 gün ara verildiğini belirtti.

SİNOP'TA

Sinop'ta bir ilçe geneli ve 2 ilçede taşımalı eğitim kapsamındaki okullarda, kar yağışı nedeniyle bugün eğitim yapılmayacak.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, kar yağışının özellikle ulaşımda meydana getirebileceği aksaklıklar göz önünde bulundurularak Boyabat ilçesindeki tüm okullarda eğitime bir gün ara verildi.
Saraydüzü ve Durağan ilçelerinde ise taşımalı eğitim kapsamındaki okullarda bugün eğitim öğretim yapılmaması kararlaştırıldı. Yetkililer, bölgede kar yağışının aralıklarla devam ettiğini bildirdi.

GAZİANTEP'TE

Gaziantep'te etkili kar nedeniyle il genelinde eğitime bir gün ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kentte etkili olan kar yapışı nedeniyle bazı kararlar alındığını söyledi.

Kent genelinde eğitime bir gün ara verildiğini ifade eden Mete, hava durumuna göre bu sürenin uzayabileceğini kaydetti.
Gaziantep Üniversitesi Rektörü Ali Gür de üniversite öğrencilerine bugün izin verildiğini açıkladı.

KİLİS'TE

Kilis'te yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi. Vali İsmail Çataklı, sosyal paylaşım sitesi hesabında yaptığı açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle okulların tatil edildiğini bildirdi. Çataklı açıklamasında, gece başlayan kar yağışı dolayısıyla ilkokul, ortaokul ve liseler ile özel okullarda eğitime bugün ara verildiğini duyurdu.

DÜZCE'DE

Düzce'de kar yağışı ve buzlanma nedeniyle Yığılca ile Kaynaşlı ilçelerindeki eğitim öğretim kurumlarında eğitime bugün ara verildiği bildirildi. İlçe kaymakamlıklarından yapılan yazılı açıklamada, akşam saatlerinde etkisini gösteren yoğun kar yağışının devam ettiği ve buzlanma yaşandığı belirtildi. Yapılan değerlendirmelerde, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı veya mağduriyete meydan vermemek amacıyla Yığılca ve Kaynaşlı ilçelerindeki tüm okullarda eğitim öğretime bugün ara verileceği kaydedildi.

ÇORUM'DA

Çorum'da kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde eğitime bugün ara verildiği bildirildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, etkisini sürdüren kar yağışının özellikle ulaşımda meydana getirebileceği aksaklıklar yüzünden mağduriyet yaşanmaması için Osmancık, Sungurlu ve Kargı ilçelerinde eğitime ara verilmesi kararlaştırıldı.
Yapılan değerlendirme kapsamında Osmancık ilçesinde tüm okullarda, Sungurlu ilçesindeki tüm köy okulları ile taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler için, Kargı ilçesinde de taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler için bugün eğitime ara verildiği öğrenildi.

kar tatili olan iller kar tatili var mı yarın okullar tatil mi ankara kar tatili gaziantep kar tatili
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü