Kar tatili olan iller 15-16 Aralık Kayseri-Nevşehir-Erzurum-Niğde'de okullar tatil mi

Kar tatili olan iller 15-16 Aralık Kayseri-Nevşehir-Erzurum-Niğde'de okullar tatil mi

Hava sıcaklıkları düşüş göstermeye devam ederken yurdun pek çok kesminde kar yüzünü göstermeye başladı. Dün gece başlayan kar yağışı Kayseri, Nevşehir ve Niğde'yi etkisi altına aldı. Kar yağışının etkili olduğu bu illerde bugün okullara bir gün süre ile ara verildi. Kayseri'de kar yağışı hala devam ediyor ve öğrenciler okulların tatil olup olmadığını merak ediyorlar. Kayseri valiliği kar tatili konusunda henüz bir açıklama yapmadı. Kayseri Valiliğinin resmi sitesinden akşam saatlerinde tatil olduğuna dair bir açıklama gelebilir.

Kar tatili olan iller 15-16 Aralık Kayseri-Nevşehir-Erzurum-Niğde'de okullar tatil mi

Bugün kar tatili verilen okullar pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Hava sıcaklıkları düşüş göstermeye devam ederken kar pek çok şehirde etkili olmaya devam ediyor. 13 Aralık Salı günü başlayan kar yağışı şiddetini arttırarak devam ediyor. Ulaşımın güçlükle yapıldığı yurdun büyük bir kesiminde bugün okullarda eğitime ara verildi. Peki Kayseri, Nevşehir, Niğde'de 15 Aralık Perşembe günü okullar tatil olacak mı?

15 Aralık Perşembe günü okulların tatil olup olmayacağı ile ilgili Valilik'ten henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

KAYSERİ VALİLİĞİ RESMİ WEB SİTESİ

KAYSERİ

Kayseri'de kar yağışı ve kötü hava koşulları yüzünden il genelinde taşımalı eğitim yapan tüm okullar bir günlüğüne tatil edildi.

Kentte dün gece başlayan kar yağışı, gece yarısından itibibaren şiddetini artırarak devam etti. Kayseri'de bu sabah çok sayıda maddi hasarlı trafik kazası meydana gelirken, Talas, Kocasinan, Melikgazi, Tomarza, Pınarbaşı, Bünyan, Develi ve Yahyalı ilçelerinde kar kalınlığı 10 santime ulaştı. Valilik, il genelinde taşımalı eğitim yapan okullarda eğitime bir gün ara verdi.

Bölge Trafik Müdürlüğü ekipleri Kayseri'nin Malatya, Sivas ve Kahramanmaraş karayollarında kar lastiksiz ve zincirsiz araçların yola çıkmasına izin vermedi. Otogardan da bu istikametlere gidecek otobüslere çıkış verilmedi.

Meteoroloji yetkilileri, Kayseri ve çevresinde kar yağışının aralıklı olarak cuma gününe kadar süreceğini, gece hava sıcaklığının eksi 16 dereceye kadar düşmesi nedeniyle don tehlikesi bulunduğunu, vatandaşların özellikle bu gece dikkatli olmalarını istedi.

ARAÇLAR YOLDAN ÇIKTI

Kayseri'de dün geceden beri etkili olan kar yağışı nedeniyle oluşan buzlanma sonrasında Kayseri-Pınarbaşı yolunda bir çok araç yoldan çıktı. 
Kayseri'de yoğun kar yağışı ve buzlanma sürücüleri bir hayli zorladı. Sabah saatlerinde etkisini arttıran kar yağışı ve buzlanma nedeniyle sürücüler özellikle Pınarbaşı yolunda büyük sıkıntı yaşadı. Direksiyon hakimiyetini kaybeden bir çok araç yoldan çıkarken, kaza yerine polis ve 112 ekipleri sevk edildi.
  Yetkililer, sürücüleri dikkatli olmaları ve yavaş seyretmeleri konusunda uyardı.

NİĞDE

Niğde'de yoğun kar yağışı nedeniyle okullar 14 Aralık Çarşamba günü 1 gün süreyle tatildi edildi. Niğde Milli Eğitim Müdürlüğü yoğun kar yağışı nedeniyle bugün okulların tatil edildiğini açıkladı. 

NEVŞEHİR

Nevşehir'de 13 Aralık Salı yağan kar ve tipi nedeniyle Kaymaklı beldesi ile Derinkuyu ve Hacıbektaş ilçelerinde okullar 1 gün süreyle tatil edildi.

kar tatili kar tatili verilen okullar kayseri kar tatili nevşehir kar tatili niğde kar tatili
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Aydjehh     0000-00-00 Yarin tatilmi
bilinmiyor     0000-00-00 Elazığ da okullar tatilmi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü