Kadri Gürsel kimdir- neden gözaltına alındı merak konusu oldu

Kadri Gürsel kimdir- neden gözaltına alındı merak konusu oldu

Kadri Gürsel pek çok kişi tarafından merak edilmeye başlandı. Cumhuriyet Gazetesi yayın danışmanı Kadri Gürsel hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Evinde arama yapılan Kadri Gürsel'in gözaltına alındığı açıklandı. FETÖ operasyonu kapsamında gözaltına alınan Kadri Gürsel'in ne kadar ceza alacağı merak ediliyor.

Kadri Gürsel kimdir- neden gözaltına alındı merak konusu oldu

Kadri Gürsel'in gözaltına alınması herkesi şaşırttı. MİT Tırları haberinin yayınlanmasının ardından Cumhuriyet Gazetesi FETÖ soruşturmasına dahil edilmişti. Geçtiğimiz aylarda Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar serbest kalmıştı. Serbest kaldıktan sonra yurt dışına kaçan Can Dündar hakkında da yakalama kararı çıkartıldı. Bugün yeni bir gelişme yaşandı. Cumhuriyet Gazetesi yayın danışmanı Kadri Gürsel gözaltına alındı. 

Cumhuriyet gazetesi'ne yönelik başlatılan FETÖ ve PKK terör örgütlerine yardım operasyonunda yeni bir gelişme yaşandı. Cumhuriyet Gazetesi Yayın Danışmanı Kadri Gürsel de gözaltına alındı.

GAZETENİN 11 YÖNETİCİSİ GÖZALTINA ALINDI

Cumhuriyet Gazetesi'ne yönelik operasyonda gazetenin 11 yöneticisi gözaltına alınırken hakkında gözaltı kararı bulunan Akın Atalay'ın dün Sabah Almanya'ya gittiği belirlenmişti. Yurtdışında bulunan Can Dündar hakkında ise yakalama kararı çıkarılmıştı. Gazete yöneticisi Orhan Erinç'in yaşı sebebiyle gözaltına alınmayacağı sadece evinde arama yapılacağı öğrenilmişti.

KADRİ GÜRSEL KİMDİR?

 

Kadri Gürsel (d. 1961, İstanbul), Türk gazeteci ve yazardır. Günümüzde Cumhuriyet'te yazmaktadır.

1986 yılında gazeteciliğe başlayan Gürsel, Ankara'da bulunan Yeni Gündem adlı haber dergisinde çalıştı. Daha çok dünyadan haberler ve dış politikayla ilgili konularla ilgilendiği derginin 1988 yılında yayın hayatı sona erdi.

1993 yılına dek Cumhuriyet, Güneş ve Sabah gazeteleri ile Nokta dergisinde editörlük ve muhabirlik görevlerinde bulundu.

1993'te Agence France-Presse'in İstanbul muhabirliğini yapan Gürsel, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin 1995 yılında Kuzey Irak'ta PKK'ya yönelik düzenlediği Çelik Harekâtı'nı izlemek için Reuters'ın foto muhabiri Fatih Sarıbaş ile birlikte bulunduğu Irak'tan Türkiye'ye döndükten sonra Diyarbakır'a gitmek üzere yola koyuldukları Nusaybin'de PKK militanları tarafından 31 Mart günü kaçırıldılar. 26 günlük esaretin ardından Şırnak'ta serbest bırakıldılar. Alıkonulduğu süre içerisindeki gözlemlerini kaleme aldığı Dağdakiler adlı kitabı 1996 yılında yayımlandı.

1998'de Milliyet grubunun haftalık olarak yayımladığı Artı Haber adlı derginin yazı işleri müdürlüğünü yaptı. Ardından gazetenin dış haberler müdürlüğüne getirilen Gürsel, 2008 yılının sonuna kadar bu görevde bulundu. 2007'de gazetede başladığı köşe yazarlığını sürdürmektedir.

Gürsel, Uluslararası Basın Enstitüsü'nün (IPI) Türkiye Ulusal Komitesi Başkanı'dır.

Kadri Gürsel, Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde yaşanan patlama sonrası kişisel twitter hesabı üzerinden yazdığı yazılar nedeniyle Milliyet Gazetesi tarafından işinden çıkarıldı.13 Eylül 2015'te Diken gazetesine geçti. Burada yazılarını Nisan 2016'ya dek sürdürdü.

8 Mayıs 2016'da Cumhuriyet gazetesinde yazmaya başladı.

kadri gürsel kadri gürsel neden gözaltına alındı kadri gürsel kimdir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Leyla     0000-00-00 Utanc verici bir durum. Boyle degerli insanlarin gerekiyorsa tutuksuz yargilanmalari gerekir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü