İyi Parti Elazığ İl Başkanı Kim Olacak

İyi Parti Elazığ İl Başkanı Kim Olacak

Meral Akşener ve MHP'den ayrılan muhaliflerin kurduğu İyi Parti tüm yurtta teşkilatlanma faaliytelerine ara vermeden devam ederken il başkanlarıda bir bir belli olmaya başladı.Peki İyi Parti'nin Elazığ İl başkanı kim olacak sizce?

İyi Parti Elazığ İl Başkanı Kim Olacak

Eski Milletvekili Meral Akşener öncülüğünde kurulan partinin ismi "İyi Parti" oldu. Partinin kurucu Genel Başkanı Meral Akşener olurken, kurucular kurulunda ise 4 Elazığlı isim yer aldı.

 

Meral Akşener'in yeni partisi “İyi Parti” resmen kuruldu. Ankara’da Nazım Hikmet Kültür Merkezi’ndeki kuruluş kurultayında yeni partinin; ismi, logosu, programı ve 200 kişilik kurucular listesi de açıklandı. Partinin programı da belli oldu. ‘İyi bir Türkiye’, ‘Demokrasi ve Hukuk’, ‘Toplum’, ‘Kamu Yönetimi’, ‘İç ve Dış Güvenlik’, ‘Kurumlar’, ‘Dış Politika’ ve ‘Hedefler’ başlıklı 8 ana hedeften oluşan parti programında ana slogan ise, ‘Türkiye iyi olacak’ oldu.

İYİ Parti lideri olarak konuşan Meral Akşener sözlerine “Bir çarşamba sabahı bizi burada toplayan güce, ol deyince olduran güce, Allah’ım sana şükürler olsun” diye başladı. Kurucular kurulunun tanıtımının ardından kürsüye gelen ve konuşmasının ilk bölümünde iktidar ve muhalefet partilerini eleştiren Akşener, daha sonra konuşmasına ara vererek partisinin isminin açıklanacağı klibi izledi. Hazırlanan klipte partinin isminin ‘İYİ PARTİ’ olduğu açıklandı, sloganı ise ‘Türkiye İyi Olacak’ olarak belirlendi. Partinin isminin açıklandığı esnada Akşener ve salondaki kişiler alkışla eşlik etti. Kalabalık grup, ‘Başbakan Meral’ şeklinde slogan attı. Ayrıca Akşener, bu slogana ‘Ben Cumhurbaşkanı olacağım’ şeklinde cevap verdi. Kongrede Akşener oy birliğiyle genel başkanlığa seçildi. GİK ve MDK üyeleri de belirlendi. Meral Akşener liderliğinde kurulan İyi Parti’nin amacı ‘Merkez Parti’ görünümü vermek olarak açıklanmıştı. Nitekim parti kurucuları arasında, daha önce siyasette kritik konumlarda ancak farklı kulvarlarda yer alan çok sayıda siyasetçi, İyi Parti’nin kurucular kurulu listesinde yer aldı.

YENİ PARTİDE ELAZIĞ’DAN KİMLER VAR?

Meral Akşener’in kurduğu İyi Parti’nin kurucular kurulunda Elazığlı 4 isim yer aldı. Bunlar, eğitimci Abdullah Alay, Afyonkarahisar eski Belediye Başkanı Hayrettin Barut, MHP eski Ankara Milletvekili Mustafa Cihan Paçacı, MHP Eski Elazığ Milletvekili Mustafa Gül.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü