İstanbul ikinci patlama nerede oldu? Kaç yaralı var merak ediliyor

İstanbul ikinci patlama nerede oldu? Kaç yaralı var merak ediliyor

İstanbul Beşiktaş'ta bugün iki bombalı saldırı yaşandı. Bursaspor Beşiktaş maçının ardından taraftarlar dağıldıktan sonra iki bombalı araç ile terör saldırısı düzenlendi. Çevikkuvvet otobüsü yakınında yaşanan patlamada 20 polisin yaralandığı bildirildi. İki bombalı saldırının ardından yayın yasağı geldi.

İstanbul ikinci patlama nerede oldu? Kaç yaralı var merak ediliyor

İstanbul Vodafone Arena çıkışında çevik kuvvet otobüsünün yanında bombalı araç patlatıldı. Beşiktaş Bursaspor maçının ardından taraftarlar dağıldıktan sonra polis ekiplerine yönelik terör saldırısı gerçekleşti. Çevik kuvvet otobüsüne düzenlenen bombalı saldırıda 20 polisin yaralandığı bildirildi. İstanbul'daki patlama o kadar şiddetliydi ki tüm çevre illerden patlama sesi duyuldu. Patlamada can kaybı olup olmadığı henüz bilinmiyor. 

İstanbul'da Maçka'da bu akşam şiddetli bir patlama meydana geldi. Patlamadan sonra olay yerine çok sayıda itfaiye ve ambulans sevk edildi. 

Patlamadan sonra ilk resmi açıklamayı yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 20'ye yakın yaralı olduğunu söyledi.

Başbakan Binali Yıldırım'ın, Vodafone Arena'daki patlamayla ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile İstanbul Valisi Vasip Şahin'den bilgi aldığı bildirildi.

Patlamadan sonra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın İstanbul'a hareket ettiği bilirtildi.

Beşiktaş-Bursaspor maçının sona  ermesinden sonra taraftarın stattan dağıldığı saatlerda meydana gelen patlamanın bomba yüklü bir  araçla gerçekleştirilmiş olabileceği bildirildi.

Patlamanın çevik kuvvet otobüsüne yönelik gerçekleştirildiği belirtiliyor. Olayda yaralıların da olduğu belirtiliyor.
Patlama sesinin Anadolu Yakası'ndan da duyulduğu söyleniyor.

BAŞBAKAN YILDIRIM BİLGİ ALDI

Başbakan Binali Yıldırım, Beşiktaş'taki patlamalara  ilişkin, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve İstanbul Valisi Vasip Şahin'den bilgi  aldı. 

Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, Yıldırım, İçişleri  Bakanı Soylu ve İstanbul Valisi Şahin ile görüştü.

Başbakan Yıldırım, Soylu ve Şahin'den patlamalara ilişkin bilgi aldı.

 


İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU: 20'YE YAKIN YARALI VAR

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “20’ye yakın yaralımız var” dedi.  

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada İstanbul’da meydana gelen patlamayla ilgili, “Saldırının hedefi Çevik Kuvvet polisleri oldu. Bombalı bir araç olduğu değerlendiriliyor. 20’ye yakın yaralımız var. Şehit sayısı konusunda bilgimiz yok” şeklinde konuştu.   

GEÇİCİ YAYIN YASAĞI GETİRİLDİ

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Başbakanlık  tarafından İstanbul Beşiktaş'ta Vodafone Arena yakınında meydana gelen patlamaya  ilişkin geçici yayın yasağı getirildiğini duyurdu. 
Kuruldan yapılan yazılı açıklamada, 6112 sayılı Radyo ve  Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanun'un 7'nci maddesinde  "Milli güvenliğin açıkça gerekli kıldığı hallerde veya kamu düzeninin ciddi  şekilde bozulmasının muhtemel olduğu durumlarda" geçici yayın yasağı  getirilebileceğinin öngörüldüğü ifade edildi.

Açıklamada, patlamanın da anılan hüküm çerçevesinde olduğunun  değerlendirildiği ve söz konusu olayla ilgili Başbakanlığın yazısı ile geçici  yayın yasağı getirilmesinin uygun görüldüğü belirtilirken, yasağın içeriğine  ilişkin şu bilgiler paylaşıldı:

"Yayın yasağı medya hizmet sağlayıcıları anılan patlamaya ilişkin  olarak yapılacak yayınlarda 6112 sayılı Kanun'da ve diğer kanunlarda sayılan  yayın ilkelerine uyulması, toplumda korku, panik ve kargaşa oluşturabilecek,  terör örgütlerinin amaçlarına hizmet edebilecek yayınlardan kaçınılması ve bu  çerçevede, yayın yasağı patlamaya ilişkin, patlama anı, patlama sonrası olay  yeri, kamu görevlilerinin olay yerinde yürüttükleri çalışmalar, varsa patlama  sonucu yaralanan veya hayatını kaybeden kişilere ait görüntü, görsel öğe ve  benzeri unsurlara ve bunlarla ilgili abartılı anlatımlara, olayın aydınlatılması,  şüphelilerin yakalanması ve irtibatlarının deşifre edilmesinin engellenmemesi  için, resmi makamlarca yapılan açıklamalar dışında olaya iştirak etme şüphesi  bulunan kişilere, bu kişilerin bulundukları yerlere, kullandıkları araçlar ve  benzeri diğer hususlara, yayınlarda kesinlikle yer verilmemesini içermektedir."

5 CUMHURİYET SAVCISI GÖREVLENDİRİLDİ

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Beşiktaş'ta çevik kuvvet ekibine yönelik düzenlenen saldırıya ilişkin terörden sorumlu başsavcı vekili İsmail Uçar ile 5 cumhuriyet savcısı görevlendirildi. 

istanbul patlama istanbul ikinci patlama istanbul patlama ölen istanbul patlama yaralanan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü