İMC TV ve TV 10 neden kapatıldı merak ediliyor!

İMC TV ve TV 10 neden kapatıldı merak ediliyor!

İMC TV'nin neden kapatıldığı merak ediliyor. OHAL'in 3 ay daha uzatılmasının ardından iki gün önce PKK'nın yayın organı olarak görülen İMC Tv kapatıldı. İMC TV'de spikerlik yapan Banu Güven'in yaptığı açıklama ise herkesi şaşırttı. Güven "Burdaki insanları bu idealden böyle arkaik ve faşist uygulamalarla koparamazsınız. Bz öyle ya da böyle işimizi yapmaya devam edeceğiz. İMC TV'de çalışmış olmaktan onur duyuyorum' dedi.

İMC TV ve TV 10 neden kapatıldı merak ediliyor!

OHAL kapsamında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan Hayatın Sesi Televizyonu ve İMC TV'ye polis baskın düzenledi. 

Önce Hayat TV'ye giden polis ekipleri yayını kesti. Televizyon çalışanlarını binadan çıkaran polis ekipleri, rejiyi mühürledi. Demirbaş tespiti için Maliye ekipleri bekleniyor.

PKK'NIN YAYIN ORGANI MI?

imc tv kapatıldı uydu frekansı Polis ekipleri, Hayat TV'nin ardından PKK'nın yayın organı olmakla suçlanan İMC TV'ye gitti. İMC TV çalışanları polisi canlı yayında stüdyoda karşıladı.

BANU GÜVEN'İN SON DEDİKLERİ

NTV'deki spikerlik kariyeri ile tanınan Banu Güven kanal kapatılırken mikrofonu alıp konuştu. Banu Güven, "Burda yıllarımı televizyon yayıncılığına verdi. Burdaki ekiple olmak benim meslek hayatımın en onurlu yıllarını anlatıyor. Burda hergün müthiş bir inançla herkes işine sarıldı. Burdaki insanları bu idealden böyle arkaik ve faşist uygulamalarla koparamazsınız. Bz öyle ya da böyle işimizi yapmaya devam edeceğiz. İMC TV'de çalışmış olmaktan onur duyuyorum' dedi. 

Canlı yayın sırasında stüdyoya giren polis ekipleri, ardından reji odasına geçerek, İMC TV yayını durdurdu. 
imc tv kapatıldı
Kanal çalışanları ise canlı yayında 'Özgür basın susturulamaz' , 'Susma haykır, özgür basın haktır' sloganları attı.

İMC TV NE ZAMAN KURULDU?

 

İMC TV, Türkiye'de haber ağırlıklı yayın yapan bir televizyon kanalı. 2 Mayıs 2011'de yayın hayatına başlamış olan kanalın genel yayın yönetmeni Defne Asal'dır.

24 Şubat 2016'da Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, PKK ve Kürdistan Topluluklar Birliği (KCK) propagandası yaptığı gerekçesi ile Türksat Genel Müdürlüğü'nden İMC TV'nin yayın frekansının iptalini talep etti. 26 Şubat 2016'da İMC Televizyonu'nun yayını TÜRKSAT uydusundan çıkarıldı.

Kanal 28 Şubat 2016 ile 29 Eylül 2016 tarihleri arasında Hot Bird uydusu üzerinden yayınlarına devam etti.

29 Eylül 2016'da, 15 Temmuz askerî darbe girişimi sonrası ilan edilen olağanüstü hâl kapsamında çıkarılan kanun hükmünde kararname ile İMC TV ile birlikte 12 televizyon kanalı ve 11 radyo kanalı kapatıldı. Gerekçe olarak "milli güvenliği tehdit eden yapı, oluşum ve gruplar ile terör örgütlerine aidiyeti belirlenen kanallar" ifadesi kullanıldı

imc tv imc tv neden kapatıldı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü