Reklamı Geç

İlknur İnceöz CHP'nin FETÖ mücadelesini baltaladığını söyledi

AK Parti Grup Başkanvekili İlknur İnceöz, terör örgütü FETÖ'nün devletten temizlenmesine CHP'nin balta vurduğunu söyledi.

İlknur İnceöz CHP'nin FETÖ mücadelesini baltaladığını söylediAK Parti Grup Başkanvekili İlknur İnceöz, terör örgütü FETÖ'nün devletten temizlenmesi için çıkartılan OHAL ve KHK'lara itiraz etmenin ancak bu kanlı örgütün eylemlerine çanak tutmak anlamına gelebileceğini belirterek, "Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları ve CHP’nin bu tavrı, FETÖ terör örgütünün kökünü kurutmak için verilen bu mücadeleyi baltalamaktan başka bir şeye hizmet etmez." dedi.

İnceöz, "CHP'nin, Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnamelerle (KHK) ilgili Anayasa Mahkemesi'ne yaptığı başvuruyu" AA muhabirine değerlendirdi.

OHAL dönemlerinde çıkartılan KHK'ların Anayasa Mahkemesi’ne götürülemeyeceğinin Anayasa’da hüküm altına alındığını vurgulayan İnceöz, "Bu konuda Anayasa’nın 148. maddesi çok açıktır; (Olağanüstü hal, sıkıyönetim ve savaş hallerinde çıkarılan kanun hükmünde kararnamelerin şekil ve esas bakımından Anayasa'ya aykırılığı iddiasıyla Anayasa Mahkemesi'nde dava açılamaz.)" diye konuştu.

İnceöz, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından alınan tüm kararların, terör örgütü FETÖ'nün devletin tüm kurumlarından temizlenmesine yönelik önlemleri içerdiğini ifade ederek, bugüne kadar çıkartılan KHK'ların gerek FETÖ, gerekse PKK ve diğer terör örgütlerine yönelik önlemleri içerdiğine dikkati çekti.

AK Parti Grup Başkanvekili İnceöz, şu değerlendirmeyi yaptı:

"Ülkemiz 15 Temmuz'da, tarihte eşi benzeri görülmemiş kanlı bir darbe girişimiyle karşı karşıya kaldı. Yüzlerce insanımız şehit oldu, binlercesi de yaralandı. 40 yılı aşkın bir süredir Türk Silahlı Kuvvetleri başta olmak üzere devletin tüm kurumlarına sinmiş, sinsi bir terör örgütünün tamamen temizlenmesi, ülkemizin bundan sonra darbe ve benzeri kalkışmalara maruz kalmaması için, bu süreçte çıkartılan olağanüstü hal kararı ve kanun hükmünde kararnamelere itiraz etmek, ancak bu kanlı örgütün eylemlerine çanak tutmak anlamına gelebilir.

CHP'NİN TUTUMU ORTADA

Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları ve CHP’nin bu tavrı; vatandaşımıza kurşun sıkan, milletin Meclis'ini bombalayan, ülkeyi parçalama ve işgale hazır hale getirme teşebbüsünde bulunan FETÖ'nün kökünü kurutmak için verilen bu mücadeleyi baltalamaktan başka bir şeye hizmet etmez. Anayasa Mahkemesi önünde nöbet bekleyen CHP'nin, milletin menfaatine alınan her kararda benzer tavır sergilemesini kamuoyunun takdirine bırakıyoruz."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Murat Akyer kimdir ne iş yapar merak konusu oldu Nursel'in Mutfağı'nda şok iddia
Murat Akyer kimdir ne iş yapar merak konusu oldu Nursel'in Mutfağı'nda şok iddia
Ümran bebek öldü mü? Annesi babası yaşıyor mu merak edildi
Ümran bebek öldü mü? Annesi babası yaşıyor mu merak edildi