İki darbeci Yunanistan'a kaçtı!

İki darbeci Yunanistan'a kaçtı!

15 Temmuz hain darbe girişiminin yaşandığı gece Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın otelini basan timin içinde olan iki sat komandosu Yunanistan'da ortaya çıktı. 8 askerin Türkiye'ye iade edilmemesinin ardından bu iki hainin Yunanistan'a kaçması iki ülke arasında krize neden olabilir.

İki darbeci Yunanistan'a kaçtı!

Yunanistan'da iki 15 Temmuz kaçağı daha ortaya çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oteline saldıran suikast timinde ki iki sat komandosu hakkında Yunanistan Başbakan'ı konu hakkında açıklama yaptı. 

Yunanistan'da, Türk-Yunan sınırı yakınlarındaki Evros (Meriç) bölgesinde ülkeye yasa dışı yollardan girdikleri belirlenen 2 Türk vatandaşı Yunan polisine teslim oldu.
Yunan basın yayın organları, Dedeağaç Emniyet Müdürlüğünde tutulduğu belirtilen 2 kaçağın 15 Temmuz'daki darbe girişiminde yer alan ordu mensupları olduğunu duyurdu.

İltica talebinde bulundular

Söz konusu olayın Yunan emniyet birimleri ve başbakanlık çevrelerince de doğrulandığı belirtilen haberlerde, H.Ç. ve F.A. isimli 2 kaçağın 15 Şubat'ta Meriç Nehri'ni geçtikten sonra Orestiada polis şubesine giderek teslim olduğunu ve daha sonra getirildikleri Dedeağaç Emniyet Müdürlüğünde Yunanistan'a iltica talebinde bulunduğu ifade edildi.

Suikast timinde yer aldılar

Atina'da yayımlanan Ethnos gazetesi, konuya ilişkin haberinde, 2 kaçağın Türk Silahlı Kuvvetleri mensubu olduğunu ve 15 Temmuz'da darbe girişiminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast timinde yer aldığını iddia etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü