Hüsnü Mahalli kimdir ne dedi Gece gözaltına alındı!

Hüsnü Mahalli kimdir ne dedi Gece gözaltına alındı!

Hüsnü Mahalli kimdir merak ediliyor. Halep için herkes gözyaşı dökerken tepkisini farklı şekillerde dile getirirken gazeteci Hüsnü Mahalli'nin yaptığı açıklama sonrasında tepkiler bir çığ gibi büyüdü. Hüsnü Mahalli dün gece yarısı gözaltına alındı.

Hüsnü Mahalli kimdir ne dedi Gece gözaltına alındı!

Suriye katliamını savunan gazeteci Hüsnü Mahalli bir çok kişi tarafından tepki aldı haklı olarak. Başta Erkan Tan olmak üzere bir çok vatandaş tepkisini gösterdi. Edinilen bilgiye göre, İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, Mahalli'nin evinde arama yapıldı. Aramada, bazı dijital malzemelere incelenmek üzere el konuldu.

Hüsnü Mahalli, sosyal medya üzerinden devlet büyüklerine hakaret ettiği iddiasıyla açılan soruşturma kapsamında gözaltına alındı.

Hüsnü Mahalli, Türkiye'yi her fırsatta kötüleyerek Esed rejimi, Rusya ve İran'ın Suriye'deki katliamlarını savunuyordu.

MAHALLİ'YE BÜYÜK ŞOK

Gazeteci Hüsnü Mahalli, Suriye ordusunun Halep'te yaptığı operasyondaki ilerlemesini sosyal medya hesabından duyurdu. Mahalli'nin tweetine Yeni Şafak muhabirinin verdiği yanıt dikkat çekti.

"İŞLERİ BİTER"

Yeni Şafak gazetesinin eski yazarı Hüsnü Mahalli sosyal medya hesabından Halep'teki durum hakkında "Ruh hastalarının Halep'te işi tamam. Lise yıllarında oturduğum semt kaldı. Bu gece işleri biter. Şarlatanlara bildirilir" diye yazdı.

"TOKATLAYACAĞIM"

Mahalli'nin tweetine Yeni Şafak muhabiri Cihat Arpacık "Eğer hala İstanbul'daysan yemin ediyorum gördüğüm ilk yerde seni tokatlayacağım" diye yanıt verdi.

HÜSNÜ MAHALLİ KİMDİR?

Hüsnü Mahalli (d. 23 Mayıs 1949),[1].Suriye'nin Cerablus şehrindendir, Türkmen Barak aşiretindendir.[2] [1]. Suriyeli Türkmen kökenli, Ortadoğu ve siyaset uzmanı, akademisyen, gazeteci ve yazardır.

Mahalli, 1949 yılında Suriye'de dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Yüksek Okulu'nu bitirdikten sonra aynı üniversite de yüksek lisansını, Uluslararası İlişkiler'de de doktorasını tamamladı. Mahalli'nin tezinin konusu "Türk Arap ilişkileri" idi.[3] BBC, NBC gibi uluslararası televizyonların yanı sıra pek çok Arap ülkesinde radyo, dergi, gazete, ajans gibi basın yayın organlarında görev aldı.

1 Temmuz 2013'te, Akşam Gazetesi'nin TMSF tarafından el konulması ardından gazetedeki köşe yazarlığı görevinden çıkarılmıştır[4]. Sonrasında çarşamba günleri saat 21:30'da Cem TV kanalında Erol Mütercimler'in sunumuyla "Aynanın Arkası" programına katılmaktadır. 2015 yılından itibaren Halk Tv'de Ayşenur Arslan'ın sunuculuğu ile Maniki Dünya adlı bir izlence yapmaktır. Cuma sabahları, Ayşenur Arslan'ın izlencesini Medya Mahallesi'ne konuk olmaktadır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü