Hüseyin Çapkın kimdir neden tutuklandığı merak ediliyor

Hüseyin Çapkın kimdir neden tutuklandığı merak ediliyor

FETÖ çetesine yönelik operasyonlar devam ederken yeni bir gelişme yaşandı. Gözaltına alınan eski İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın adliyeye sevk edilmişti. Hüseyin Çapkın çıkartıldığı mahkemece tutuklandı. Hüseyin Çapkın'ın ne kadar ceza henüz belli değil.

Hüseyin Çapkın kimdir neden tutuklandığı merak ediliyor

FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan eski İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın tutuklandı. 30 Ağustos günü gözaltına alınan Hüseyin Çapkın adliyeye sevk edilmişti. Hüseyin Çapkın’ın sorgu işlemleri İstanbul 2. Sulh Ceza Hakimliği’nde gerçekleştirildi. Çapkın ve beraberindeki şüpheliler tutuklanarak cezaevine konuldu.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Gülen cemaatine ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında, 30 Ağustos’ta İzmir Çeşme’deki villasında İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alınan İstanbul eski Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın bugün adliyeye sevk edildi.

Hüseyin Çapkın’ın sorgu işlemleri İstanbul 2. Sulh Ceza Hakimliği’nde gerçekleştirildi.

Çapkın ve beraberindeki şüpheliler tutuklanarak cezaevine konuldu.

Soruşturma kapsamında daha önce gözaltına alınan eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, 7 merkez valisi, 1 vali yardımcısı ve 3 kaymakam olmak üzere toplam 12 şüpheli tutuklanmıştı.

HÜSEYİN ÇAPKIN KİMDİR?

Hüseyin Çapkın (d. 1951, Akyurt, Tire, İzmir, Türkiye), Türk bürokrat.

Çiftçi bir babanın oğlu olarak dünyaya geldi. 1965 yılında Polis Koleji'ne girdi. Polis Akademisi'nden 1971 yılında Komiser yardımcısı olarak mezun oldu. Mezun olduğu yıl Balıkesir Emniyet Müdürlüğü'nde göreve başladı. Ardından değişik rütbelerde 1975-1984 yılları arasında Ankara Emniyet Müdürlüğü'nde görev yaptı.

1984 yılında Yozgat İl Emniyet Müdürü oldu, daha sonra Mersin İl Emniyet Müdürlüğü yaptı. 1988-1991 yılları arasında Emniyet Genel Müdür Yardımcılığı yaptı, 1991 yılında Antalya İl Emniyet Müdürü olarak görevlendirildi ve 1992'ye dek bu görevini sürdürdü. 1992-1993 yılları arasında Araştırma, Planlama ve Koordinasyon uzmanı olarak çalıştı. Daha sonra sırasıyla Gaziantep, Manisa, Adana ve Bursa İl Emniyet Müdürlüğü görevinde bulundu.

2006 yılında, doğduğu il olan İzmir'e il emniyet müdürü oldu. İzmir İl Emniyet Müdürlüğü yaptığı sırada, 18 Haziran 2009 tarihinde Resmî Gazete'de yayımlanan ortak kararname ile Celalettin Cerrah'ın yerine İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü'ne atandı. 13 Mayıs 2010 tarihli kararname ile Iğdır Valisi olmuştur. Kısa bir süre bu görevde bulunduktan sonra Iğdır'dan 29 Mayıs 2010'da ayrıldı.[1][2] 17 Aralık 2013 tarihinde yapılan Hükümet'te görev yapan dört bakana ve çocuklarına yapılan yolsuzluk operasyonundan iki gün sonra, operasyonda oğlu ile beraber adı geçen İçişleri Bakanı Muammer Güler tarafından görevinden alındı. Bir hafta sonra da İçişleri Bakanı Muammer Güler görevinden istifa etti. Hüseyin Çapkın, şu anda Merkez valisi olarak görev yapmaktadır.

Evli ve iki çocuk babasıdır.

hüseyin çapkın hüseyin çapkın kimdir hüseyin çapkın neden tutuklandı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
DADAŞ     2016-09-04 BABA TARAFINDAN TUNCELİLİ OLDUĞUNU NEDEN HİÇ GÜNDEME GETİRMEZ BU ADAM ANLAMAK MÜMKÜN DEĞİL.
DADAŞ     2016-09-04 BABA TARAFINDAN TUNCELİLİ OLDUĞUNU NEDEN HİÇ GÜNDEME GETİRMEZ BU ADAM ANLAMAK MÜMKÜN DEĞİL.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü