Hırsızlar şoför ve muavin çıktı

Hırsızlar şoför ve muavin çıktı

Sakarya'da yaşanan olay herkesi şaşırttı. Otobüslerin mola verdiği yerlerde yolcuların eşyalarını çalan çeteye operasyon düzenlendi. Gözaltına alınan 4 kişiden ikisinin şoför ikisininde muavin olduğu öğrenildi.

Hırsızlar şoför ve muavin çıktı

Şehirler arası otobüslerin mola verdiği yerlerde hırsızlık yaptığı belirlenen bir çeteye operasyon yapıldı. Sakarya Pamukova'da yakalanan 4 kişiden ikisi otobüs şoförü ikisi de muavin çıktı. Zanlıların 7 yıldan bu yana hırsızlık yaptıkları belirlendi. 

Geçen yıl Aralık ayında D-650 karayolu Pamukova mevkiinde mola veren şehirlerarası otobüslerde peş peşe hırsızlık olaylarının meydana gelmesi üzerine jandarma ekipleri inceleme başlattı. Hırsızlık yapılan saatlerde dinlenme tesislerine beyaz renkli otomobilin geldiğini tespit eden jandarma ekipleri, plaka tanıma sisteminde yaptıkları incelemede hırsızlık olaylarında 06 DJ 0208 plakalı otomobilin kullanıldığını belirledi.

Önceki akşam bir dinlenme tesisinde sivil araçlarla önlem alan jandarma ekibi, plakası tespit edilen aracın tesise gelmesi ile operasyon başlattı. Mola veren otobüslerden hırsızlık yaptıkları ileri sürülen kişiler otomobile bindikleri anda yakalandı. Bu kişilerin bir firmada otobüs şoförlüğü yapan 49 yaşındaki Cengiz D. ve 50 yaşındaki Ekrem K. ile muavinler 30 yaşındaki Alper A. ve 29 yaşındaki Ersin Y. olduğu belirtildi. 

Şüphelilerin görev yaptıkları firmada çalışmadıkları günlerde Sakarya, Düzce, Ankara, İstanbul, Yalova, Bursa, Balıkesir ve Tekirdağ illerindeki dinlenme tesislerinde aynı yöntemle yaklaşık 7 yıldır hırsızlık yaptıkları ileri sürüldü. Cengiz D., Ekrem K., Alper A. ve Ersin Y., jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü