Hava durumu 23 Aralık Hangi illerde kar yağacak?

Hava durumu 23 Aralık Hangi illerde kar yağacak?

Hava durumu pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü yurt genelinde hava durumunun nasıl olacağını açıkladı. Bugünden itibaren hava sıcaklıklarında düşüş görüleceği bildirildi. Kıyı kesimlerde sağanak yağmur etkili olurken Doğu ve iç kesimlerde yoğun kar yağışının görüleceği açıklandı.

Hava durumu 23 Aralık Hangi illerde kar yağacak?

23 Aralık hava durumu pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Hava sıcaklıkları yurt genelinde düşüş göstermeye devam edecek. Kıyı kesimlerde sağanak yağış etkili olurken Doğu ve iç bölgelerde yoğun kar yağışının görüleceği bildirildi. 

Meteorolojiden yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinde çok bulutlu, güneydoğu kesimleri parçalı az bulutlu, Marmara’nın doğusu, Kuzey ve İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu’nun güney ve kuzeybatısı ile İstanbul, Çanakkale, Balıkesir, Sinop, Samsun, Malatya, Gaziantep, Kilis çevreleri ve Kırklareli’nin doğu kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyı kesimlerde yağmur ve sağanak, diğer yağış alan yerlerde kar şeklinde görülecek yağışların Antalya’nın doğu ilçeleri ile Mersin ve Adana çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, Gaziantep, Kilis, Isparta, Konya ve Karaman çevreleri ile Antalya, Mersin, Adana ve Hatay’ın iç kesimlerinde kuvvetli ve yer yer yoğun kar (20 cm ve üzeri) şeklinde olması tahmin ediliyor. Doğu kesimlerde kuvvetli olmak üzere iç kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Bazı illerde beklenen sıcaklıklar şöyle:

Ankara: Çok bulutlu, akşam saatlerinde kar yağışlı 1

İstanbul: Çok bulutlu ve aralıklı hafif yağmurlu 7

İzmir: Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra hafif yağmurlu 9

Adana: Çok bulutlu, kıyıları kuvvetli sağanak yağışlı, iç kesimleri yer yer yoğun kar yağışlı 9

Antalya: Çok bulutlu, kıyı kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışlı, iç ve yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı (Yağışların doğu kesimlerde kuvvetli yağmur ve sağanak şeklinde olması bekleniyor) 11

Samsun: Çok bulutlu, kıyıları yağmurlu, iç kesimleri zamanla karla karışık yağmur ve kar yağışlı 7

Trabzon: Çok bulutlu 8

Erzurum: Çok bulutlu -7

Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu 4

hava durumu kar yağacak mı hangi illere kar yağacak ankara hava durumu istanbul hava durumu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü