Hava durumu 10 Aralık Ankara-İstanbul-Konya-Bursa Kar ne zaman yağacak

Hava durumu 10 Aralık Ankara-İstanbul-Konya-Bursa Kar ne zaman yağacak

Hava durumu pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Yurt genelinde hava sıcaklıkları düşüş göstermeye devam ediyor. Yeni hafta ile birlikte yurda giriş yapan soğuk hava dalgası nedeni ile pek çok ilde kar yağışı görüleceği bildirildi. Salı gününden itibaren hava sıcaklığında ciddi bir düşüş yaşanacak. Çarşamba günü İstanbul'da kar yağışı bekleniyor.

Hava durumu 10 Aralık  Ankara-İstanbul-Konya-Bursa Kar ne zaman yağacak

Kar ne zaman yağacak sorusu pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Hava sıcaklıkları düşüş gösterirken İstanbul'a ilk karın Çarşamba günü yağacağı bildirildi.  İstanbul'da etkili olan ılık ve güneşli hava yerini çarşamba günü buz gibi bir havaya  bırakıyor. Sıcaklık 0 dereceye kadar düşecek ve İstanbul'da çarşamba günü kar yağışı görülecek. Hafta sonunda ülke genelinde hava sıcaklığı artarken, salı gününden itibaren kuzeybatı kesimlerden başlayarak hissedilir derecede azalacak.              

 

Meteoroloji Genel Müdürü İsmail Güneş, yurt genelinde yağışların az olmasının vatandaşları kaygılandırmaması gerektiğini belirterek, "Şu an herhangi bir ciddi problem görülmüyor. İllerimiz kasım ayında geçen seneden daha fazla yağış aldı" dedi. Son tahminleri de açıklayan Güneş, salı ve çarşamba günü ülke genelinde kar yağışının etkili olacağını söyledi.

Güneş, Türkiye'de yağışların az olmasının vatandaşlarda "Kuraklık mı olacak?" endişesine yol açtığını söyledi. Türkiye'de bu sene fazla kar yağışı yaşanmadığına, yağmurun ise yeterli olduğuna dikkati çeken Güneş, "Özellikle kasım ayının sonlarına doğru Türkiye iyi yağış aldı. Ekim ve kasım ayının hemen hemen ilk 3 haftasında yağışlarda bir azalma vardı, ciddi bir yağış almadık" diye konuştu.               

Kuru tarım yapan çiftçiler açısından ekim ayının önemli olduğunu belirten Güneş, şu değerlendirmesinde bulundu:               
"Bu açıdan bir panik oldu ancak kasım ayının son haftasında tüm Türkiye, hemen hemen batı bölgeleri başta olmak üzere ciddi bir yağış aldı. Yağışlardaki azalma şu an itibariyle vatandaşları panik havasına sokacak derecede değil. İstanbul, İzmir, Ankara kasım ayında, uzun yıllar ortalamasının üzerinde yağış aldı. Bu illerimiz ekim ayında az yağış aldı ama kasım ayında uzun yıllar ortalamasının üzerinden yağış aldı. Yağışlarda yıllara göre değişkenlik olduğu gibi aylara ve haftalara göre de değişkenlik oluyor. Bazı aylarda yağış düşmemesinin vatandaşlarımızı kuraklık olduğu havasına sokmaması lazım çünkü daha sonraki ay gerçekleşen yağışlarla bu telafi edilebiliyor."     

''SALI - ÇARŞAMBA GÜNÜ KAR YAĞIŞI ETKİLİ OLACAK''

Haftaya yağışlı havaların geleceğini aktaran Güneş, hafta sonu Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu'da kar yağışı şeklinde etkisini sürdüreceğini ifade etti.    

Güneş, gelecek pazartesi gününden itibaren yurt genelinin yeni bir yağışlı havanın etkisine gireceğini söyleyerek, "Özellikle batı bölgelerimizde, Marmara'da yağışları görebileceğiz. Salı ve çarşamba günü ülke genelinde kar yağışı etkili olacak. Yağışlar perşembe gününden itibaren doğuya kayacak. Yağışlar, yağmur olarak başlayacak daha sonra karla karışık yağmura ve kara dönüşecek. Doğu bölgelerimizde daha çok kar yağışı şeklinde görülecek. Hafta sonuna doğru yağışlar ülkemizi terk edecek." diye konuştu.      

       

SALI KARLA KARIŞIK YAĞMUR VE KAR     

Ülke geneli salı günü parçalı ve çok bulutlu, Van, Ağrı ve Iğdır dışında yağışlı geçecek. Yağışlar kıyı Ege, Batı Akdeniz kıyıları, Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu ile Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında yağmur, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.  İç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.       

BUZLANMA VE DON OLABİLİR

Yurdun tamamında çarşamba günü parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, İç Ege, Orta ve Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Isparta çevreleri yağışlı olacak. Yağışlar, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'da yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek. İç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı meydana gelebilir.               

Perşembe günü ülkenin kuzey, iç ve doğu bölgelerinin parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu  Anadolu'nun doğusu ile Batman, Mardin ve Siirt  çevrelerinde yağış görülecek. Yağışların, kıyılarda karla karışık yağmur, yağış alan diğer yerlerde kar şeklinde olması, iç ve doğu bölgelerde ise buzlanma ve don olayı bekleniyor.        

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın : Güneybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/sa) esmesi bekleniyor.

ÇANAKKALE °C, 12°C

Parçalı ve az bulutlu

ISTANBUL °C, 11°C

Parçalı ve az bulutlu

KIRKLARELİ °C, 10°C

Parçalı ve az bulutlu

KOCAELİ °C, 11°C

Parçalı ve az bulutlu

EGE

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

A.KARAHISAR °C, 7°C

Parçalı ve az bulutlu

AYDIN °C, 16°C

Parçalı ve az bulutlu

IZMIR °C, 12°C

Az bulutlu ve açık

MANISA °C, 11°C

Parçalı ve az bulutlu

AKDENİZ

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus hadisesi bekleniyor.

ADANA °C, 16°C

Az bulutlu ve açık

ANTALYA °C, 18°C

Az bulutlu ve açık

HATAY °C, 12°C

Az bulutlu ve açık

ISPARTA °C, 9°C

Az bulutlu ve açık

İÇ ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

ANKARA °C, 6°C

Parçalı ve az bulutlu

CANKIRI °C, 6°C

Parçalı ve az bulutlu

KONYA °C, 7°C

Parçalı ve az bulutlu

NİĞDE °C, 6°C

Parçalı ve az bulutlu

BATI KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın : Kıyı kesimlerinde güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 Km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

BOLU °C, 6°C

Parçalı bulutlu

DÜZCE °C, 12°C

Parçalı bulutlu

KARABÜK °C, 10°C

Parçalı bulutlu

ZONGULDAK °C, 10°C

Parçalı bulutlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Doğu Karadeniz kıyıları ile Ordu ve Gümüşhane çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların ; Bölgenin kıyı kesimlerinde yağmur ve sağanak, iç kesimlerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

AMASYA °C, 8°C

Parçalı zamanla çok bulutlu

SAMSUN °C, 11°C

Parçalı zamanla çok bulutlu

TOKAT °C, 7°C

Parçalı zamanla çok bulutlu

TRABZON °C, 9°C

Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kıyı kesimleri yağmur ve sağanak, iç kesimleri kar yağışlı

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, zamanla kuzeydoğusunun çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra Ardahan çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

ELAZIĞ °C, 6°C

Parçalı bulutlu

ERZURUM °C, -4°C

Parçalı bulutlu

KARS °C, -1°C

Parçalı zamanla çok bulutlu

MUŞ °C, 2°C

Parçalı bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

ADIYAMAN °C, 10°C

Az bulutlu ve açık

DIYARBAKIR °C, 8°C

Az bulutlu ve açık

GAZIANTEP °C, 11°C

Az bulutlu ve açık

SIIRT °C, 7°C

Az bulutlu ve açık       

hava durumu kar ne zaman yağacak ankara hava durumu bursa hava durumu konya hava durumu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü