Hakkari için karar verildi

Hakkari için karar verildi

Hakkari'de terör operasyonları devam ederken yeni bir gelişme yaşandı. Kent merkezi ile Çukurca, Şemdinli ve Yüksekova ilçeleri sınırlarındaki bazı alanlar "özel güvenlik bölgesi" ilan edildi. Terör olaylarının kent yaşamını olumsuz etkilemeye devam ediyor.

Hakkari için karar verildi


Valilikten yapılan açıklamada, il sınırlarında faaliyet gösteren terör örgütlerinin son zamanlarda gerçekleştirdiği terör ve yıldırma eylemlerinin, kentin sosyal ve ekonomik gelişmesini de olumsuz etkilemeye başladığı belirtildi.

Günlük hayatları olumsuz etkilenen vatandaşların büyük mağduriyet yaşadığına işaret edilen açıklamada, terör eylemleri sonucu insanların ekonomik ve sosyal faaliyetlerini yürütme, seyahat etme haklarını kullanmaktan mahrum kaldığı vurgulandı.

Vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması, huzur ve güven ortamının sürdürülmesi, devlet ile milletin her türlü terör tehdidi ve saldırısından korunması amacıyla, bölgede emniyet ve asayişin temini için ilgili mevzuat çerçevesinde her türlü tedbirin alındığı bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Tedbirler kapsamında Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu'nun ilgili maddesi gereğince ilimiz merkez, Çukurca, Şemdinli ve Yüksekova ilçeleri sınırlarındaki bazı alanlar, 14 Kasım saat 00.00'dan 28 Kasım saat 23.59'a kadar özel güvenlik bölgesi ilan edilmiş olup, vatandaşlarımızın bu bölgelere izinsiz girmesi yasaklanmıştır."

Özel güvenlik bölgesi ilan edilen alanlarla ilgili detaylı bilgiye, valiliğin internet adresinden ulaşılabilecek.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü