Gerçek Fuat Avni o çıktı!

Gerçek Fuat Avni o çıktı!

FETÖ'nün Fuat Avni lakablı ile sosyal medya'da kullandığı isim ortaya çıktı.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ait yazışmaların internete sızdırılmasını sağlayan o isim Erdoğan'a en yakın isim olan yaver Albay Ali Yazıcı çıktı.

Gerçek Fuat Avni o çıktı!

Fuat Avni kimdir sorusunun yanıtı 17-25 Aralık sürecinden bu yana merak ediliyordu. 15 Temmuz darbe girişimi ardından başlayan operasyonlarda Başbakanlık Veri Uzmanı Akif Mustafa Koçyiğit gözaltına alınmış ve Koçyiğit'in Fuat Avni olduğu öğrenilmişti. 
Ancak güvenlik kaynaklarının verdiği en son bilgilere göre, Fuat Avni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın darbeci yaveri Albay Ali Yazıcı çıktı.
Yeni Akit gazetesinin haberine göre, Fuat Avni bir kişi değil, oldukça geniş bir alana yayılan bir ekip. Bilgi sızdıran ekibin en önemli halkası ise Albay Ali Yazıcı. Fuat Avni ekibinin tepe isimleri arasında diğer yaverler de bulunuyor.

DARBEDEN ÖNCE FUAT AVNİ OLDUKLARI ANLAŞILDI
İddialara göre, Fuat Avni Twitter hesabına bilgi sızdıranların Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın askeri yaverleri olduğu bilgisinin darbe girişiminden aylar önce geldiğini, konunun araştırılarak doğruluğuortaya çıkarıldı. İhanetleri ortaya çıkan yaverlerle ilgili olarak, strateji gereği işlem yapılmadığı öğrenildi. Erdoğan’ın başyaveri Albay Ali Yazıcı ve diğer 4 yaveri, darbe sonrasında FETÖ üyesi oldukları gerekçesiyle gözaltına alınmıştı.
ERDOĞAN 3 AYDIR KENDİNDEN UZAK TUTUYORDU
Cumhurbaşkanlığı Başmüşaviri Şeref Malkoç da bu bilgileri teyit eden açıklamalarda bulunmuştu. Malkoç konuyla ilgili bir açıklamasında, “Cumhurbaşkanı’nın sürekli en yakınında olan yaverlerinin FETÖ bağlantılı olmasıyla ilgili ciddi tereddütleri vardı. Yaverleri seçip gönderen Genelkurmay Personel Dairesi de FETÖ’nün elindeydi. Bunu bilen Cumhurbaşkanımız son 3 aydır başyaverini çok mecbur kalmadıkça yanında tutmuyordu. Aslında görevden azledecekti. Onuru zedelenmesin diye yollamak için Ağustos’taki Yüksek Askeri Şura’yı bekliyordu. Başyaver Ali Yazıcı’ya güvenmediği için de Marmaris’e tatile giderken bu defa yanına almadı. İyi ki de yanına almamış. Bunun aksini düşünmek bile istemiyorum. FETÖ üyesi Ali Yazıcı o gece Marmaris’te olsaydı çok daha korkunç şeyler yaşanabilirdi” demişti.

ERDOĞAN, YAVERLERİNİ ALMADI

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, darbe girişiminden önce Marmaris’te dinlenmeye çekilirken, başyaverini ve yaverlerini yanına almamıştı. Darbe girişimi öncesinde başyaver ve yaverlerin Erdoğan’ın bulunduğu konumu öğrenmek için çaba harcadığı ileri sürülüyor. Erdoğan, Marmaris’e yaverleriyle birlikte gitmiş olsa, bulunduğu otele darbeciler kısa süre içerisinde ulaşıp Cumhurbaşkanı’nı da rehin alabilecekti.

ERDOĞAN’IN UÇAĞINI DÜŞÜRMEK İÇİN PİLOTU 15 DEFA ARADILAR

Yaverlerin, Erdoğan’ı taşıyan pilotu 15 defa arayarak “Cumhurbaşkanımız nerede?” diye sorduğu da ortaya çıkmıştı. Bu kadarla da kalmadı. Darbecilerin Cumhurbaşkanı’na havada planladığı suikast için Başyaver Albay Ali Yazıcı, Erdoğan’ın koruma ekibine Marmaris’teki TC-ATA uçağının koordinatlarını sordu. Ekip şüphelendi, şaşırtma için ATA yolcu uçağı koduyla kalktı, iki THY uçağı daha ardı ardına havalandı. Yavere de “Rota belli değil” denildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü