Genelkurmay'dan flaş açıklama

Genelkurmay'dan flaş açıklama

El Bab'ın ele geçirilmesine yönelik operasyonda sona yaklaşıldı. Bu açıklama Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapıldı. DAEŞ terör örgütünün direncinin de büyük ölçüde kırıldığı belirtildi.

Genelkurmay'dan flaş açıklama

Genelkurmay Başkanlığı El Bab operasyonunda sona yaklaşıldığını açıkladı. Fırat Kalkanı operasyonu kapsamında son bir haftada gerçekleştirilen operasyonların sonuçlarını açıklayan Genelkurmay Başkalığı: Azez-Cerablus arasında bulunan 229 meskun mahallede ve 1910 kmlik alanda kontrolün sağlandığını duyurdu. 

" Bu hafta içinde Türk Silahlı Kuvvetleri'nin etkin ve kararlı mücadelesiyle El Bab bölgesinde kontrolün tamamen ele geçirilmesine yönelik yürütülen harekatta sona yaklaşılmış, DAEŞ terör örgütünün direnci büyük ölçüde kırılmıştır. Bölgede ki huzur ve barışın tahsis edilmesi, bölge sakinlerinin tekrar evlerine dönerek normal yaşamlarına geri kavuşabilmelerinin önündeki DEAŞ terörü engeli her geçen gün ortadan kalkamaktadır"

TSK'nın açıklamasına göre El Bab doğudan, batıdan, güneyden ve kuzeyden kuşatıldı. Halep-Münbiç arasında ki anayol ÖSO kuvvetlerinin kontrolüne geçti. Bab- Tabib kavşağında da kontrol sağlandı. 

"Şehrin mahallelerine ulaşılmış olup El Bab'ın büyük bir bölümünde kontrol sağlanmış şehrin tamamen kontrolüne yönelik planlı harekatın icrasına devam edilmektedir. PKK/PYD terörist unsurlarının Afrin'den doğuya Münbiç'ten batıya doğru olabilecek saldırılanı durdurmaya yönelik alınan tedbirlerin uygulanmasına hassasiyetle devam edilmektedir" denildi. 

Açıklamada bir hafta içinde 166 DAEŞ'li teröristin öldürüldüğü, 3 cephanelik, 7 araç, 3 komuta merkezi, 213 bina ve 10 savunma mevzinin imha edildiği belirtildi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü