Gaziantep patlama nerede oldu merak ediliyor! Gaziantep'te patlama son dakika 26 Kasım

Gaziantep patlama nerede oldu merak ediliyor! Gaziantep'te patlama son dakika 26 Kasım

Gaziantep'te duyulan patlama sesi bütün halkı tedirgin etti. Saat 00:10 sıralarında şehrin her yerinden duyulan şiddetli bir patlama sesi duyuldu. Patlama sesinin Üniversite civarından geldiği ve o bölgede alevlerin yükseldiğine dair paylaşımlar yapılmaya devam ediliyor. Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin açıklama yaparak patlama sesinin duyulduğunu fakat patlama yerinin bulunamadığını söyledi.

Gaziantep patlama nerede oldu merak ediliyor! Gaziantep'te patlama son dakika 26 Kasım

Gaziantep'te gece yarısı bir patlama sesi duyuldu. Şehrin her yerinden duyulan patlama sesinin çok şiddetli olduğu bildirildi. Gaziantep halkı patlamanın nerede olduğunu merak ediyor. Sosyal medyada Gaziantep patlamasına dair pek çok paylaşım yapılmaya devam ediliyor. Gaziantep'teki patlamanın Üniversite yakınlarında olduğu iddia edildi. 

 

Gaziantep'te saat 23.30 civarında büyük bir patlama sesi duyulduğu bildirildi. Şehrin birçok yerinde duyulan patlama sesinin Üniversite veya Karataş civarından geldiği sanılıyor. Patlama sesinin nedeni henüz bilinmiyor. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, konuya ilişkin yaptığı açıklamada doğrulanmış bir bilgi bulunmadığını söylerken "En doğru açıklama ilgili resmi makamlarca yapılacak" ifadesini kullandı. Gaziantep Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu da şehrin içerisinde herhangi bir problem yaşanmadığını söyledi.

Anadolu Ajansı (AA), kentin merkez Karataş ve Alleben Göleti civarında patlama sesi duyulması üzerine olay yerine polis ve itfaiye ekipleri sevk edildiğini bildirdi.

T24'e bilgi veren Gaziantep Pusula Gazetesi Muhabiri Mehmet Torun, "Emniyetle görüştüm, olay yeri yok. Ses şehrin her yerinden, hatta ilçelerden bile duyuldu ama patlama yeri yok. Bombalı araç olsa o kadar ses duyulmaz" dedi. Torun, bilginin henüz teyit edilemediğini belirtirken "Gölete roket atıldığı iddia edildi ama bu kadar ses çıkarması mümkün değil" ifadesini kullandı.

Belediye başkanından açıklama

Gaziantep Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu "Gaziantep'in her tarafından duyulan patlama ile ilgili şu an şehir içerisinde herhangi bir sıkıntı yok" açıklamasında bulundu. 

Tahmazoğlu "Duyulan sesli ile alakalı emniyetimiz şu anda araştırma yapıyor net bir bilgi yok. Başka haberlere itibar etmeyiniz" ifadelerini de kullandı.

Fatma Şahin'den açıklama

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, patlama sesine ilişkin olarak doğrulanmış bir bilginin bulunmadığını aktardı. Şahin'in Twitter'dan yaptığı açıklama şöyle:


 
"#Gaziantep'teki patlama iddiasıyla ilgili doğrulanmış herhangi bir bilgi bulunmamakta. En doğru açıklama ilgili resmi makamlarca yapılacak."

Ayrıntılar geliyor...

gaziantep patlama gaziantep patlama nerede oldu gaziantep patlaması
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü