Fırtına obüsleri oraya gönderildi!

Fırtına obüsleri oraya gönderildi!

Fırat Kalkanı operasyonu devam ederken bugün yeni bir gelişme yaşandı. Gaziantep'ten Suriye sınırına, 10 Fırtına obüsü, 2 zırhlı personel taşıyıcısı ile askeri personel sevkıyatı yapıldı. Fırtına obüslerinin sınır hattına konuşlandırılacağı bildirildi.

Fırtına obüsleri oraya gönderildi!Gaziantep'in Suriye sınırındaki Oğuzeli ve Karkamış ilçelerindeki sınır birliklerine askeri sevkıyat gerçekleştirildi.

Gaziantep'in İslahiye İlçesi'nden, Suriye sınırındaki Oğuzeli İlçesine, 10 Fırtına obüsü, 2 zırhlı personel taşıyıcısı ile askeri personel sevkıyatı gerçekleştirildi.

İstanbul Maltepe'de bulunan 2'nci Zırhlı Tugay Komutanlığı'ndan ilçeye gönderilen obüs ve zırhlı personel taşıyıcılar ile personellerden bir bölümü, Suriye sınırındaki Oğuzeli'nde bulunan sınır birliklerine kaydırıldı.

Öğle saatlerinde çekicilere yüklenen ve üzerleri branda ile kapatılan 10 Fırtına obüsü ile 2 zırhlı personel taşıyıcının yer aldığı askeri konvoy, 106'ncı Topçu Alay Komutanlığı'ndan polis eskortu eşliğinde konuşlandırılacağı sınır hattına doğru yola çıktı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oscar Ödülünü kazanan ilk müslüman Mahershala Ali detayları!
Oscar Ödülünü kazanan ilk müslüman Mahershala Ali detayları!
İbrahim Tatlıses Erdoğan'ı Başkan ilan etti!
İbrahim Tatlıses Erdoğan'ı Başkan ilan etti!