FETÖ'cü polislere büyük operasyon!

FETÖ'cü polislere büyük operasyon!

15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından FETÖ çetesine yönelik operasyonlar devam ediyor. 12 bin polisin görevden alınmasının ardından bugün Block kullandığı tespit edilen emniyet müdürü, başkomiser, komiser ve komiser yardımcılarının da aralarında bulunduğu 120 şüpheli gözaltına alındı.

FETÖ'cü polislere büyük operasyon!

Fetullahçı Terör Örgütü soruşturması kapsamında İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde görev yapan ve şifreli mesajlaşma sistemi ByLock kullandığı tespit edilen emniyet müdürü, başkomiser, komiser ve komiser yardımcılarının da aralarında bulunduğu 120 şüpheli gözaltına alındı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü FETÖ soruşturması  çerçevesinde, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde görev yapan ve şifreli mesajlaşma  sistemi ByLock kullandığı tespit edilen üçüncü sınıf emniyet müdürü 4, dördüncü  sınıf emniyet müdürü 12 ile 8 emniyet amiri ve 142 başkomiser, komiser ve komiser  yardımcısı hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

Sabah saatlerinde İstanbul'un 26 ilçesi ve 35 ilde eş zamanlı  operasyon başlatan Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince,  üçüncü sınıf emniyet müdürü 3, dördüncü sınıf emniyet müdürü 8 rütbeli personel  ile  6 emniyet amiri ve 103'ü başkomiser, komiser ve komiser yardımcısı olmak  üzere toplam 120 şüpheli gözaltına alındı.

Şüpheliler arasında üçüncü sınıf emniyet müdürleri Ramazan Karaoğlan,  Nazım Dorak ve Hasan Taşkıran ile dördüncü sınıf emniyet müdürleri Dinçer Ay,  Sultan Ahmet Demirci ve Timur Bunlu'nun olduğu belirtildi.

Hakkında gözaltı kararı bulunan ve 17 Aralık 2013'ten sonra İstanbul  Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nden alınarak Fatih İlçe Emniyet  Müdürlüğü'ne atanan yine üçüncü sınıf emniyet müdürü Özcan Bulduk'un ise  Yunanistan'a kaçtığı tespit edildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü