Ertuğrul Gazi'nin oğlu Gündüz ne zaman nasıl öldü?

Ertuğrul Gazi'nin oğlu Gündüz ne zaman nasıl öldü?

Ertuğrul Gazi'nin büyük oğlu Gündüz'ü daha önce öldürmek isteyen Ural şimdi evlat acısı yaşadı. Ural doğmamış bebeğini kaybedince intikam almak için Gündüz' bir kez daha öldürmek isteyecektir. Ertuğrul Bey oğlunu Ural'dan nasıl koruyacak?

Ertuğrul Gazi'nin oğlu Gündüz ne zaman nasıl öldü?

Diriliş Ertuğrul ile birlikte yeniden tarihimizi baştan öğrenmeye başladık. Diriliş Ertuğrul'da şok eden gelişmeler yaşanıyor. Yayınlanan son bölüm ile izleyen herkesi kendine hayran bırakan Diriliş Ertuğrul'da heyecan doruklara tırmandı. 

Diriiliş Ertuğrul dizisi ile tarihi yeniden öğrenmeye başladık. Diriliş Ertuğrul dizisi hayranları her hafta adrenalin dolu bölümler izlemeye devam ediyor.Tarihte Ertuğrul beyin çocuklarının kimler olduğu araştırılmaktadır.Wikipedia’da yazan bilgiye göre Ertuğrul Bey’in en büyük oğlu Gündüz Bey’dir.

Ertuğrul Gazi yaşlanınca oğlu Gündüz beyi kayı boyunun başına getirdi.Ertuğrul Gazi vefat etmeden bir süre önce küçük oğlu Osman bey’in büyük bir devlet kuracağını görmüştür.

Vasiyetinde Osman Bey’in kayı boyunun başına geçmesini istemiştir.Osman Gazi büyüdüğü zaman Gündüz Alp, babasının vasiyetine uyarak beyliği kardeşine devredecektir. Böylelikle Kayı Boyunun liderliği Osman Gazi’nin soyuna geçmiş oldu. Gündüz Alp’in soyundan gelenlere halk arasında “Amucalar” denmeye başladı. Amucalar, komutan ve idareci olarak devlet hizmetine uzun yıllar devam ettiler. Örneğin Gündüz Alp’in oğullarından Aydoğdu Bey, Bizans’la yapılan Koyunhisar Savaşı’nda Osmanlı birliklerine komuta ederken şehit düşmüştür

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü