Erdoğan'a izin vermeyen Sözde dost Almanya'da teröristler festival yaptı

Erdoğan'a izin vermeyen Sözde dost Almanya'da teröristler festival yaptı

Almanya teröristlere göz yummaya ve destek olmaya devam ediyor.Her fırsatta Türkiye aleyhine her türlü yasa dışı faaliyete izin veren Almanya yine şaşırtmadı ve Köln'de düzenlenen sözde festivale izin verdi ve yaklaşık 1000 polisi bu festival için görevlendirdi.

Erdoğan'a izin vermeyen Sözde dost Almanya'da teröristler festival yaptı

Köln kentinin Deutz semtinde terör örgütü PKK yandaşları binden fazla polis memurunun gözetimi altında toplandı. PKK sempatizanlarının toplandığı alanda sahne kuruldu. Kurulan platforma tutuklu liderleri olan terörist Öcalan’ın dev posteri asıldı. Alana gelen terör yandaşlarının hemen hemen hepsinin elinde Öcalan fotoğrafları ve örgütün bayrağı dedikleri paçavraların olduğu dikkat çekti. Örgütün siyasi kanadı HDP'nin Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın ve Suriye PKK'sı PYD'nin lideri Salih Müslim'in katıldığı etkinlikte, gösterici konuşmacılarından olan Sol Parti Eşbaşkanı Bernd Riexinger partisinin PKK yasağının kaldırılmasıyla ilgili talebini yineledi.


TÜRKİYE'YE KÜSTAH TEKLİF


“Kesinlikle PKK yasağının kaldırılmasından yanayız” diyen Riexinger, Öcalan’ın tamamen tecrit edilmesinin de yanlış olduğunu vurguladı. “Öcalan'ın daha fazla hapiste tutulmak yerine müzakerelerde kullanılmasını açık bir şekilde talep ediyoruz” şeklinde konuşarak küstahça Türkiye hükümetinden taleplerde bulundu. PKK AB'nin terör örgütleri listesinde bulunuyor. PKK, Aralık 1993'ten bu yana Almanya'da resmi olarak eylemleri yasak bir örgüt. Ancak bu güne kadar her türlü gösteri ve yürüyüşlerine zemin hazırlandı, hatta Alman polisi tarafından korundu.


POLİSTEN ÇELİŞKİLİ AÇIKLAMALAR


Gösteri ile ilgili konuşan Köln Emniyet Müdürü Jürgen Mathies ise PKK ile bağlantılı sembollerin kullanımının yasak olduğunu, ancak Öcalan'ın fotoğraflarıyla ilgili bir kısıtlama bulunmadığını kaydederek çelişkili açıklamalarda bulundu. Köln emniyetinden hafta içinde yapılan açıklamada, kentte PKK yandaşı göstericilerin yürüyüş yapmadan protesto gösterisi düzenleyeceği bildirilmişti. Örgütün, emniyet yetkilileri ile yaptıkları görüşmelerde yürüyüş yapılmaması konusunda ikna oldukları açıklanmıştı. 


Çocukların eline silah verdiler 
Terör örgütü PKK'nın propagandasının yapıldığı etkinlikte, küçük çocukların ellerinde oyuncak silahlar da vardı. 5-6 yaşlarındaki çocukların eline oyuncak silah veren örgüt sempatizanları, Türkiye aleyhinde sloganlar atmaktan da geri kalmadı. Almanya’nın teröre ve teröriste sahip çıkdığı, Alman polisinin ihanet etkinliğine sessiz kalması ile bir kez daha kanıtlanmış oldu. 


PKK'ya karşı birlik çağrısı 


Köln'de PKK'nın gösteri düzenlediği saatlerde, terörün neler yaptığını gözler önüne seren bir sergi açıldı. Terörün çirkin yüzünü gösteren fotoğraf sergisinde, yaşanan terör saldırıları, şehitler, ölen çocuk ve bebeklerin fotoğrafları yer aldı. Serginin tarihi özellikle PKK'nın düzenlediği gösteri ile aynı günde yapıldı. Böylelikle Almanlar'a ve tüm dünyada PKK'nın gerçek yüzününün tanıtılması amaçlandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü