Ehliyet sınavı zormuydu 17 Aralık Ehliyet sınavı cevapları

Ehliyet sınavı zormuydu 17 Aralık Ehliyet sınavı cevapları

Ehliyet sınavına sayılı saatler kaldı.Adaylar ehliyet sahibi olmak için ilk aşama olan yazılı sınavı geçmek için sorulara cevap verecekler yazılı sınavı geçen adaylar daha sonra direksiyon sınavına girecekler peki bu sınavda hangi bölümden kaç soru sorulacak.İşte bu sorularınızın cevabı ayrıca soru ve cevapları açıklanır açıklanmaz adresimizde olacak.

Ehliyet sınavı zormuydu 17 Aralık Ehliyet sınavı cevapları

Ehliyet sınavı için hazırlıklar tamamlanıyor. Sürücü belgesi almak isteyen adaylar, ehliyet sınavı öncesi geçmiş yıllara ait çıkmış sınav soruları için arayışa geçti. Ehliyet sınavına girmeden önce geçmiş yıllara dair çıkmış soruları çözmek isteyen adaylar, sınav giriş belgeleri hazırlıklarını da tamamladı. İşte ehliyet sınavı hakkında bilgiler ve geçmiş yıllarda sınavda çıkmış sorular hakkında detaylar

EHLİYET SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

Normal şartlar altında 10 Aralık Cumartesi günü yapılması beklenen ehliyet sınavı, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bazı sebepler dolayısıyla bir sonraki haftaya ertelendi. Bakanlığın resmi sınav takviminde yer alan bilgilere göre sınav 17 Aralık Cumartesi günü yapılacak. Erteleme duyurusu sınav takviminde "Bakanlık Makam Olur’u ile MTSKS-6 ve 2016-2017 öğretim yılı Ortak Sınavlar Mazeret Sınav tarihleri güncellenmiştir." şeklinde paylaşıldı.

2017 YILINDA YAPILACAK SINAV TARİHLERİ

2017/MTSKS-1 11 ŞUBAT 2017(saat 14.00)
2017/MTSKS-2 20 MAYIS 2017 (saat 14.00)
2017/MTSKS-3 29 TEMMUZ 2017( saat 14.00)
2017/MTSKS-4 07 EKİM 2017 (saat 14.00)
2017/MTSKS-5 23 ARALIK 2017(saat 14.00)

SINAV GİRİŞ BELGESİ YAYINLANDI MI?
Ehliyet sınavına girecek adayların muhakkak sınava giriş belgesini yanında bulundurması gerekiyor. Renkli fotoğraflı olan bu belgelerde kursiyerin sınava gireceği sınav merkezi (il/ilçe), bina, salon, sıra ve adres bilgileri yer alır. Her sınav için yeniden düzenlenen sınav giriş belgesinde Özel MTSK’nın adı ile sınav tarihi, saati ve kaçıncı sınav hakkını kullandığı, sınava gireceği sürücü belgesi sınıfı ve dikkat bölümleri yer alır. Kimlik bilgilerinde kursiyerin T.C. kimlik numarası, adı-soyadı, baba adı, doğum yeri ve tarihi bulunur.

2016 - Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı Soruları ve Cevap Anahtarı

2015 - Motorlu Taşıtlar Sürücü Adayları Sınavı Soruları ve Cevap Anahtarı

VİDEOLU EĞİTİM DÖNEMİ
Ehliyet sınavına girecek adaylar artık 20 dakikalık bir video izleyerek sınava girecek. Bu videoda direksiyon sınavında dikkat etmesi gereken kurallar olacak. Ehliyet sınavlarına bir yenilik daha geldi. Videonun kurgusu ve senaryosu Özel Eğitim Kurumları Genel Müdürlüğü'nce hazırlandı. Vİdeoyu ise, İstanbul Sürücü Kursları Federasyonu çekti. Sürücü adayları artık 20 dakikalık bir video izleyerek sınava girecek. 20 dakikalık video teorik dersler kapsamında araç tekniği dersinde gösterilecek. Ancak isteyen adaylar direksiyon sınavı öncesinde de videoyu izleme talebinde bulunabilecek. Sürücü adayları, uygulamanın kendilerine avantaj sağlayacağı görüşünde.

20 dakikalık eğitim videosu hem eğitmenin hem de sürücü adayının işini kolaylaştıracak ancak, uzmanların sürücü adaylarına bir de uyarısı var: Bütün öğrencilere direksiyon derslerine muhakkak gelmeli.

SINAVIN GEÇERSİZ SAYILDIĞI DURUMLAR


Ehliyet sınavları bazı durumlarda geçersiz sayılabiliyor. MEB’in resmi sitesinde yayınlanan kılavuza göre o durumlar şunlar:
*Geçerli kimlik belgesinin ve sınav giriş belgesinin ibraz edilmemesi, *e-Sınav ekranındaki fotoğraf ve bilgilerle nüfus cüzdanındaki veya sınava giriş belgesindeki bilgilerde uyuşmazlık olması, *Herhangi bir kursiyerden ya da dokümandan kursiyerin kopya çektiğinin salon görevlilerince tespit edilmesi, Kursiyerin yerine başkasının sınava girmesi *Her türlü bilgisayar özelliği bulunan cihazlar, saat fonksiyonu dışında özellikleri bulunan saatler ile cep telefonu, telsiz ve benzeri iletişim araçları, defter, kitap, sözlük, hesap cetveli gibi araçları sınav anında kursiyerin yanında bulundurması, *e-Sınav uygulama cihazlarına ve merkez demirbaşlarına zarar verilmesi, *Sınav komisyon görevlilerinin veya salon görevlilerinin, hazırladığı raporlarda/tutanaklarda veya sınav uygulamasında kaydedilen kamera görüntülerin

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Aslan     0000-00-00 Çookkkk zooordu okuduklarım kitabındaki çok farklidi yaa
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü