Diyarbakır'da 7 terörist öldürüldü!

Diyarbakır'da 7 terörist öldürüldü!

Hain terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlar devam ediyor. Diyarbakır'ın Lice ilçesinde düzenlenen operasyonda 7 teröristin öldürüldüğü açıklandı. Operasyonda 2 teröristin canlı olarak ele geçirildiği açıklandı. Diyarbakır'ın Lice İlçesi'nde dün düzenlenen operasyonlarda öldürülen 7 PKK'lı teröristin arasında yer alan ve İçişleri Bakanlığı'nın mavi renkli arananlar listesinde yeralan Nevzat Gündüz'ün cesedi, ailesi tarafından teşhis edildi.

Diyarbakır'da 7 terörist öldürüldü!

Diyarbakır’ın Lice ilçesi kırsalında düzenlenen operasyon kapsamında 7 terörist ölü, 1 terörist sağ ve 1 terörist teslim olarak etkisiz hale getirilirken, teröristlerden birinin İçişleri Bakanlığının mavi listesinde aranan terörist Azad Farkin Kod isimli Nevzat Gündüz olduğu tespit edildi.

Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Lice ilçesinde yürütülen Bayrak-30 Jandarma Uzman Onbaşı Sabri Acem operasyonunda 9 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi. Açıklamada, "Lice ilçesi güneyinde kalan dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten, aralarında üst düzey örgüt yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen bölücü terör örgütü mensuplarını etkisiz hale getirmek maksadıyla, 23 Kasım 2016 tarihinde icra edilen Bayrak-30 Jandarma Uzman Onbaşı Sabri Acem operasyonunda; 7’si ölü, 1’i teslim ve 1’i sağ olmak üzere etkisiz hale getirilen 9 terörist ve işbirlikçinin arasında, bölücü terör örgütünün sözde orta saha 2’nci düzey yürütmeden sorumlu ve İçişleri Bakanlığı’nın mavi listesinde yer alan Azad Farkin Kod Nevzat Gündüz’ün de olduğu ailesinin teşhisini müteakip, kesin olarak anlaşılmıştır. Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla operasyon ile ilgili olarak adli işlemlere devam edilmektedir. Bölgemizde yaşayan vatandaşların huzur ve güvenliğinin sağlanması ve teröristle mücadele kapsamında yürütülen çalışmalara artan bir azim ve kararlılıkla devam edilmektedir" denildi.


TERÖRİSTİN CESEDİNİ, AİLESİ TEŞHİS ETTİ

Diyarbakır'ın Lice İlçesi'nde dün düzenlenen operasyonlarda öldürülen 7 PKK'lı teröristin arasında yer alan ve İçişleri Bakanlığı'nın mavi renkli arananlar listesinde yeralan Nevzat Gündüz'ün cesedi, ailesi tarafından teşhis edildi.

Diyarbakır Valiliği tarafından bugün yapılan yazılı açıklamada, Lice İlçesi'nde düzenlenen operasyonda, dün öldürülen teröristler arasında, örgütün üst düzey sorumlularından ve mavi listede arananlar arasında yeralan PKK'lı Nevzat Gündüz'ün cesedinin, ailesi tarafından bugün teşhis edildiği belirtildi. Valilik açıklamasında, "Lice İlçesi güneyinde kalan dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten, aralarında üst düzey örgüt yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen bölücü terör örgütü mensuplarını etkisiz hale getirmek maksadıyla, 23 Kasım 2016 tarihinde icra edilen Bayrak-30 Jandarma Uzman Onbaşı Sabri Acem operasyonunda 7’si ölü, 1’i teslim ve 1’i sağ olmak üzere etkisiz hale getirilen 9 terörist/işbirlikçinin arasında, bölücü terör örgütünün sözde Orta Saha 2'nci Düzey Yürütmeden Sorumlu ve İçişleri Bakanlığı'nın mavi listesinde yer alan Azad Farkin kod adlı Nevzat Gündüz'ün de olduğu ailesinin teşhisini müteakip, kesin olarak anlaşılmıştır. Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla operasyon ile ilgili olarak adli işlemlere devam edilmektedir" denildi.

diyarbakır operasyon terörist öldürülme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü