Diriliş Ertuğrul Candar Bey kimdir Çavdaroğulları beyliği

Diriliş Ertuğrul Candar Bey kimdir Çavdaroğulları beyliği

Diriliş Ertuğrul dizisi her hafta Çarşamba günü nefesleri kesen yeni bölümleri ile izleyiciyi ekranlara kilitliyor.Bugün yayınlanacak olan 71.bölümde Ertuğrul Bey gönlü ile obası arasında tercih yapmaya zorlanırken Ertuğrul Bey'in vereceği karar iki obanın arasını açacağa benziyor.

Diriliş Ertuğrul Candar Bey kimdir Çavdaroğulları beyliği

Diriliş Ertuğrul Dizisi TRT 1 ekranlarında 3. sezonunda da reyting rekorları kırmaya hazırlanırken dizi de yeni karakterler de netleşmeye başladı. Candar Bey Karacadağ eteklerindeki aslen Tatar olan Çavdaroğulları Obası’nı yöneten çok sert bir beydir. Herkese karşı acımasız olan Candar Bey evlatları ile sınanacaktır. Çavdaroğlu Beyliği ile Kayı Obası arasında savaşlar çıkacak Candar bey de bu savaşta etkin rol alacaktır.

dirilis-ertugrul-candar-bey-kim

Diriliş Ertuğrul Gerçek Tarihte Candar Bey Kimdir?
Çavdaroğlu Obasının beyi olan Candar Bey, bozkırın siyaset ocağında pişmiş bir Aslen Tatar olan bir Türkmen beyidir. Çağın siyasi ve askeri bilgi birikimine sahiptir

dirilis-erugtul-erden-alkan-candar-bey-diziden-nedn-ayrildi

Diriliş Ertuğrul 71.bölüm fragmanında oba beyinin kararları her şeyi değiştirecek düzeyde olacak. Candar Bey'in yapmış olduğu teklifi enine boyuna düşünen oba beyi, her şeyi yavaş yavaş rayına oturturken karşısına gönül meselesi çıkmıştır. Diriliş Ertuğrul 71. bölüm fragmanında gönlü Halime'de aklı obasının bekasında kalmış olan oba beyi, ne yapacağını bilememektedir. İşte tüm bunların gündeminde yer alacağı ve netlik kazanacağı Diriliş Ertuğrul 71. bölüm fragmanı ve detayları

Diriliş Ertuğrul 71. bölüm fragmanında oba beyi ne yapacağı konusunda kararsızlığını sürdürürken Candar Bey, teklifinde kararlıdır. Bu teklifi reddetmenin hayallerine yapılacak bir darbe olacağını bilen oba beyi, bir yandan da Halime'den vazgeçememektedir. Diriliş Ertuğrul 71. bölüm fragmanında hayalleri ya da hayatı konusunda değişiklik yapmak üzere olan oba beyi için yeni sıkıntılar kapıdadır. Peki herkesin merakla beklediği Diriliş Ertuğrul 71. bölüm fragmanında oba beyinin asıl kararı ne olacaktır? İşte detaylı bilgiler

YENİ BÖLÜMDE NELER YAŞANACAK

Akıl ve Gönül arasında Civardaki tehlikelere karşı güçlerini birleştirmeleri gerektiği düşüncesiyle Candar Bey, Ertuğrul Bey’e kızıyla evlenmesi teklifinde bulunmuştur. Beklemediği bir teklifle karşılaşan Ertuğrul Bey, şimdi Candar Bey’le Halime arasındadır. Bir tarafta obasının geleceği bir tarafta canından çok sevdiği Halime arasında sıkışıp kalan Ertuğrul Bey nasıl bir karar verecektir? Davetsiz Misafir Ertuğrul Bey pazarın hâkimiyetini ele geçirdikten sonra siyasi ve ticari bağları güçlendirmek için bir toy düzenlemeye karar verir. Toy meclisine gelen davetsiz misafir Sadettin Köpek yeni sorunların temelini atacaktır. Siyasi bir gerilimin ortasında kalan Ertuğrul Bey beklemediği bu hamleyle zor duruma düşmüştür. Bu zor durumdan nasıl yol izleyerek kurtulacaktır? Dinmeyen ihtiras Ural sinsi planlarına ara vermeden devam etmektedir. Batuhan’ın getireceği haberle şoke olan Ural Ertuğrul Bey’i zor durumda bırakacak yeni tuzağını kurmuştur. Ona göre bu tuzak, ona hem altın hem de pazarın anahtarını getirecektir. Peki Ural’ın bu hamlesi başarıya ulaşabilecek midir?

SON BÖLÜMDE NELER YAŞANDI

Simon, Turgut’un sadakatini kullanarak Ertuğrul’u zehirlemiş, ancak Ertuğrul bu suikasttan kurtulmayı başarmıştı. Bu suikast girişimini kendi lehine kullanarak Hanlı Pazar’ı basmaya karar veren Ertuğrul Bey, bu baskında başarılı olup Hanlı Pazar’ı fethedebilecek mi? Kayıların baskın yapacağından haberdar olan Simon, Ertuğrul’a rağmen Turgut’tan ve tüm Kayılardan Maria’nın intikamını alabilecek mi?

Ertuğrul Bey’in sırrını saklamak zorunda olan Halime, Hayme Ana’nın Ertuğrul için döktüğü gözyaşları karşısında zor anlar yaşamaktadır. Hayme Ana’nın gözyaşları ve Ertuğrul’un planı arasında sıkışıp kalan Halime, Ertuğrul Bey’in sırrını koruyabilecek mi? Bunun yanında öldü zannedilen Ertuğrul Bey’i yeniden karşısında gören Kayıların tepkisi ne olacak?

Ertuğrul Bey içi yaş döken tek oba Kayı Obası değildir. Çavdar Obası da Ertuğrul’un beklenmedik ölümünün yasını tutmaktadır. Ancak Kayıların bu zor durumundan dahi faydalanmayı amaçlayan Ural hangi stratejinin peşindedir? Tam da Aslıhan’ı Ertuğrul’la evlendirmeyi amaçlayan Candar Bey, gelişen hadiselerden sonra hangi karara varacak? Bütün bunlar yaşanırken Toktamış ve Ertuğrul’un zehirlenmelerindeki benzerliğin peşini bırakmayan Aliyar, ağabeyi Ural’ın izine ulaşabilecek mi?

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü