Diriliş Aslıhan Hatun Sadrettin Köpek ile mi evlendi?

Diriliş Aslıhan Hatun Sadrettin Köpek ile mi evlendi?

Diriliş Ertuğrul 'da heyecan dorukta. Çavdaroğlu kızını Aslıhan Hatun'u Ertuğrul ile evlendirmek istemişti ama bu nikah olmamıştır. Ural Bey'in Sadrettin ile olan ilişkisini taçlandırmak için aslıhan Hatun'u Sadrettin ile evlendirmenin gayretinde.

Diriliş Aslıhan Hatun Sadrettin Köpek ile mi evlendi?

Ertuğrul Gazi Aslıhan Hatun ile evlendi mi merak konusu oldu. Hanlı Pazar'ın fethinden sonra Çavdarlar ile Kayı obasının güçlerinin birleşmesi için bir evlilik şart gibi göründü. Çavdar Bey kızını Ertuğrul Bey ile evlendirmek ister ama Ertuğrul Gazi karısına ihanet etmek istemez. 

Ertuğrul Gazi'nin kaç tane evliliği oldu merak edilliyor. Kayı boyunun kurucusu Çavdar Bey 'in bir tanecik kızı olan Aslıhan Hatun ile evlenecek mi evlenmeyecek mi tarihte neler oldu merak konusu oldu. 

Ertuğrul Gazi Aslıhan ile evlendi mi? Trt 1 ekranlarında yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisinde Kayı obası'nın beyi Ertuğrul Gazi ile Çavdar obasının beyi olan Çavdar Bey'in kızı Aslıhan hatun'un evlenmesi babası Çavdar Bey'in arzusudur. Çavdar Bey'in kızını Ertuğrul ile evlendirme arzusunu kızına ve oğullarına söylemesinin ardından konunun nasıl sonuçlanacağı merak konusu oldu. 

Ertuğrul Gazi'nin Eşi ( Eşleri ) 

Çavdar bey'in kızı ile Ertuğrul'u evlendirme düşüncesini Ertuğrul Bey'e söyleyecek. Ancak tarih kaynaklarında yer alan bilgilere göre Ertuğrul bey'in tek eşi Halime Sutan'dır. Tarihte geçen bilgilere göre Ertuğrul Bey Aslıhan Hatun ile evlenmeyi kabul etmeyecektir. Ancak, dizinin senaryosunun nasıl gerçekleşeceği, Halime sultan'ın Aslıhan Hatun ve Ertuğrul'un evlendirilmesi isteğine ne diyeceği merak konusu. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü