DHBT sınav sonuçları ne zaman açıklanacak Soru ve cevapları yayınlandı

DHBT sınav sonuçları ne zaman açıklanacak Soru ve cevapları yayınlandı

DHBT sınav sonuçları dört gözle bekleniyor. Dün gerçekleşen Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi sınavının sorularının zor olduğu iddia edildi. KPSS 2016 DHBT soru ve cevapları ÖSYM internet sitesi üzerinden bir bölümü açıklandı.

DHBT sınav sonuçları ne zaman açıklanacak Soru ve cevapları yayınlandı

DHBT sınav sonuçları ne zaman açıklanacak merak ile bekleniyor. Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) tarafından düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) oturumu yapıldı. ÖSYM de internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamada %10'luk bir sınav soru ve cevaplarını adaylara duyurmuş oldu..

2016 DHBT SINAVI %10 SORU VE CEVAPLARI

ÖSYM, internet sitesi üzerinden oturumu bugün tamamlanan KPSS 2016 DHBT sınavının sınav sorularını ve cevap anahtarını duyurdu. Adaylar sınavın soru ve cevaplarına aşağıdaki bağlantıyı kullanarak ulaşabilirler.

2016 DHBT SINAV SORU VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ

ÖSYM tarafından Diyanet İşleri Başkanlığında din hizmetlerinde görev alacak personeli seçmek amacıyla yapılan KPSS DHBT oturumu 09.30'da başladı. Adaylara çoktan seçmeli 40 sorudan oluşan alan bilgisi testi için 60 dakika süre verildi.

KPSS 2016, Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi oturumuyla tamamlandı.

Sınav sonuçları ÖSYM'nin ''http://sonuc.osym.gov.tr'' internet adresinden öğrenilecek. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek. 

2016 KPSS ortaöğretim sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Ölçme , Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilen Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) ortaöğretim sınavında 3 milyon 500 bin aday ter döktü. 20 Kasım'da yapılan KPSS sınav sonuçları adaylar tarafından merakla bekleniyor. Peki 2016 KPSS ortaöğretim sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Devlet kurumlarında çalışmanın belirli bir koşulu vardır. Hangi kurum, hangi devlet dairesi olmasına bakılmadan devlete ait kurumlarda çalışabilmesi için bir bireyin öncelikle yapması gereken işlem sınava girmektir. Kamuya ait bir kurumda çalışabilmek için kişilerin sınava girmeleri gerekir. Devlet kurumlarında çalışabilmeleri için iki yılda bir yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı vardır. Bu sınavdan yüksek puanlar aldıkları takdirde kişiler kurumlara yerleşebilirler. KPSS adı ile bilinen bu sınav ortaöğretim mezunları için geçtiğimiz Kasım ayının 20’sinde yapılmıştır. 20 Kasım tarihinde yapılan bu sınavın ardından artık adaylar büyük merakla KPSS sonuçlarını beklemeye başlamıştır. KPSS sonuçları için merak edilen sonuç açıklama zamanının ise ne zaman olacağı belli değildir.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü