Devlet Bahçeli'den soru üstüne soru

Devlet Bahçeli'den soru üstüne soru

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bugün grup toplantısında yaptığı konuşmada Barzani'nin Türkiye ziyareti ve Atatürk Havalimanına asılan Kuzey Irak bölgesine ait bayrağın asılmasına tepki gösterdi ve hükümete bazı sorular yöneltti.

Devlet Bahçeli'den soru üstüne soru

Barzani'nin Türkiye ziyareti sırasında İstanbul Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi'ne gelişi sırasında kapının önündeki direğe çekilen Irak Kürdistan Özerk Bölgesi bayrağı tartışma oluşturdu.

Barzani, Başbakan Binali Yıldırım ile görüşmesi sırasında da arkada Irak ve Kürdistan bölgesel yönetimi bayrağı bulunuyordu.

Dün tüm gün tartışılan konu ile ilgili CHP'den Selin Sayek Böke de "Her konuda bir sözü olan Sayın Bahçeli'nin belki de kendi seçmenlerine anlatacağı bir şey olabilir. Henüz bir şey duymadık kendisinden" demişti.

Bahçeli bugünkü grubunda bu konuyu eleştirerek şunları söyledi:

"Değerli milletvekilleri, 26-27 Şubat'ta Barzani önce Cumhurbaşkanı, ardından Başbakan ile görüşmüştür. Bu görüşmelerin sonucu henüz değerlendirmelerimiz arasında değildir. Pazar günü Barzani'nin ziyareti üzerine bayrak direklerinden birisine sözde Kürdistan bayrağı asılmıştır. Bu Irak'ın kendi meselesidir, bu bayrağın Türk bayrağına eş tutularak asılması skandaldır, aymazlıktır, rezalettir. İstanbul'da bu sözde bayrağın dalgalanmasına kim izin vermiştir? Barzani bayrağının dalgalanması bürokratik bir aymazlık mı, yoksa önü arkası düşünülmüş bir komplonun parçası mıdır? Cumhurbaşkanı haberdar mıdır, Başbakan arkasını dönüp "Nedir bu, kim bunu buraya koydu" diyebilmiş midir. Peşmerge ne zaman bayrağa sahip olmuştur? Türkiye, tutuklu HDP'lilerin serbest bırakılması için emek sarf eden Barzani'nin bayrağını ne zaman tanımıştır? Bu şahıs önce PKK'ya desteğinin ve şehitlerimizin hesabını vermeli, Türkiye'ye kurduğu tuzakların bedelini ödemelidir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü