Bugün öğleden sonra bankalar açık mı, resmi tatil mi?

Bugün öğleden sonra bankalar açık mı, resmi tatil mi?

Bugün 28 Ekim Cuma ve yarın resmi tatil olarak ilan edildi. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla resmi tatil ilan edildi. Bugün de öğleden sonra resmi tatil olarak ilan edildi. Herkesin aklındaki tek soru ise bankaların öğleden sonra açık mı değil mi merak konusu oldu.

Bugün öğleden sonra bankalar açık mı, resmi tatil mi?

Bugün öğleden sonra bankalar açık mı merak konusu oldu. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı bu sene cumartesi gününe geliyor. Cumhuriyet Bayram tatili 1,5 gün. Bundan dolayı kamu kurumları, eğitim kurumları tatil yapacaklar. Cuma günü yarım gün tatil olacak. 28 Ekim Cuma günü öğleden sonra kurumlar için tatil. Bunun içine devlet kurumları ve okullar girdiği gibi bankalar da giriyor. Devlete bağlı olan ve özel bankaların hepsi öğleden sonra çalışmayacak.

 

Cumhuriyet Bayramı, bu sene Cumartesi gününe denk geliyor. Bu nedenle de 28 Ekim Cuma günü yani bugün okulların tatil olup olmayacağı ya da öğrenciler 3 ders mi yoksa tam gün mü okula gidecekler merak ediliyor. Henüz bu konuda Milli Eğitim Bakanlığından ve il valiliklerinden resmi bir açıklama yapılmadı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) 29 Ekim 1923 tarihinde Cumhuriyet rejiminin ilan edilmesiyle kutlanmaya başlandı. O günden bu yana bu tarihte her sene hem Türkiye'de hem de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde milli bayram olarak kutlanmaktadır.

Takvim yapraklarına baktığımızda bu yıl 29 Ekim Cumartesi gününü gösteriyor. Yönetmeliğe göre Cumhuriyet Bayramı günü resmi tatil olup kutlamalar 28 Ekim'de saat 13.00'da başlıyor ve ertesi gün gece yarısına kadar devam ediyor. Bundan dolayı yarın öğleden sonra okulların ve resmi dairelerin tatil olması bekleniyor. Buna göre; Cumhuriyet Bayramı'ndan bir önceki gün olan 28 Ekim 2016 Cuma günü yani bugün yarım gün tatil ilan edildi. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü