Binali Yıldırım Teşekkür turuna ilk Niğde'den başlayacak

Binali Yıldırım Teşekkür turuna ilk Niğde'den başlayacak

Başbakan Binali Yıldırım 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında halka teşekkür etmek için mitinglere çıkmaya hazırlanıyor.Binali Yıldırım'ın ilk başlangıç noktası ise hain general Semih Terzi'yi alnından vuran kahraman Ömer Halisdemir'in memleketi Niğde olacak.

Binali Yıldırım Teşekkür turuna ilk Niğde'den başlayacak

Başbakan Binali Yıldırım 15 Temmuz sonrası 81 ili ziyaret ederek halka teşekkür edecek.
Başbakan Binali Yıldırım, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından OHAL’in bitmesiyle birlikte teşekkür mitinglerine başlamaya hazırlanıyor. Başbakan Yıldırım’ın ekim ayı içerisinde başlaması planlanan teşekkür mitingleri takvimi kapsamında 81 ile gideceği öğrenildi.


TURA NİĞDE'DEN BAŞLAYACAK


Henüz planlama aşamasındaki mitinglerin Niğde’den başlaması tasarlanıyor. 15 Temmuz darbe gecesi Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda darbeci askerlere karşı koyan ve şehit olan Ömer Halisdemir’in memleketi olan Niğde’den başlayacak mitinglerin günde 2 bazen de 3 ilde olabileceği de ifade ediliyor. Yıldırım, gittiği illerde 15 Temmuz’da şehit olanların hem ailelerine hem kabirlerine de ziyaret gerçekleştirilecek. El konulan bazı yurt ve okullara şehitlerin adları verilirken yenilenen bu kurumların bazılarının açılış törenlerine Yıldırım’ın da katılabileceği ifade ediliyor.


MUHALEFETE DAVET YAPILACAK


Yıldırım’ın 81 ildeki mitinglere CHP ve MHP’li milletvekilleri ile il başkanlarını da davet edilmesinin planlandığı da belirtildi. Mitinglerde parti simgeleri yerine Türk bayrakları ile miting alanlarının hazırlanması planlanıyor.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü