Bild: Türkler bize çok kızgın

Bild: Türkler bize çok kızgın

Alman Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier'in Türkiye ziyaretini değerlendiren Bild gazetesi, ziyaretin dostluk havasından uzak geçtiği yorumunda bulundu.

Bild: Türkler bize çok kızgın

Alman Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier'in Türkiye ziyaretini değerlendiren Bild gazetesi, ziyaretin dostluk havasından uzak geçtiği yorumunda bulundu. Bir dostu ziyaret farklıdır. Çok farklı ifadelerini kullanan gazete, Steinmeierin soğuk karşılandığına vurgu yapmak için, "Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier Ankarada- ancak efsanevi Türk misafirperverliği pek hissedilmedi" ifadelerini kullandı.


"SOĞUKLUK HAVALİMANINDA BAŞLADI"


Steinmeierın Dışişleri Bakanı Mevlit Çavuşoğlu ile görüşmesini, Çok kolay bir görüşme olmadı diye yorumlamasını aktaran Bild, soğukluğun Steinmeier'in hava limanında karşılanmasında başlandığını yazdı. Steinmeier'in karşılanmasında kırmızı halı olmadığına ve üst düzey karşılama gerçekleştirilmediğine dikkat çeken gazete, Alman bakanın makam aracının da uçağa yaklaşmasına müsaade edilmediğine, Steinmeier ve ekibinin önce otobüsle götürüldüğüne vurgu yaptı. Steinmeierin resmi temaslarında kullandığı makam aracına Alman bayrağının uygun parça olmadığı gerekçesiyle takılamadığına da değinen Bild Gazetesi, "Yapılanların verdiği mesaj çok açık: Türkler kızgın. Çok kızgın diye yazdı.

Bild: Türkler bize kızgın... Çok kızgın

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü