Beşiktaş Belediye Başkanı Av Murat Hazinedar kimdir

Beşiktaş Belediye Başkanı Av Murat Hazinedar kimdir

CHP'li Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'ın ihracı bugün CHP Yüksek Disiplin Kurulunda görüşülürken başkan hakkında karar verildi.Başkan Hazinedar hakkında kınama cezası verilmesine karar verildi.

Beşiktaş Belediye Başkanı Av Murat Hazinedar kimdir

1971 İstanbul doğumlu olan Av. Murat HAZİNEDAR, ilköğrenimini Fatsa’da, ortaöğretimini Ankara Yükseliş Koleji’nde, lise öğrenimini ise Bolaman, Fatsa ve Kabataş Erkek Liseleri’nde tamamladı. Lisans öğrenimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamlayan HAZİNEDAR, 1997 – Nisan 2014 yılları arasında; aynı zamanda kurucusu olduğu Hukuk Bürosu’nun Başavukat’lığını yürüttü. 

Ülke ekonomisine olan tutkusu ile genç yaşta iş hayatına atılan; 1989-1995 yılları arasında çeşitli tekstil ve ihracat firmalarında yönetici olarak görev yapan HAZİNEDAR, aynı zamanda iş adamıdır. Or-Gi Taşıt Muayene İstasyonları A.Ş.’de kurucu ortak olup, Avrasya Terminal İşletmeleri A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

Uzun yıllar siyasetin pek çok kademesinde etkin görevlerde yer alan Av. Murat HAZİNEDAR, 1987 yılından itibaren gençlik kollarında siyasi hayatına başlamış, 2000 yılında CHP Kurultay Delegeliği yapmıştır. 2009 yılından itibaren siyasi mücadelesini TDH’de sürdüren HAZİNEDAR, 2011 Yılı Genel Seçimleri’ne Ordu’dan Bağımsız Milletvekili Adayı olarak seçime katılmış, 2013’te Mustafa Sarıgül ile birlikte CHP’ye yeniden üye olmuştur.

10.02.2014 tarihinde CHP Parti Meclis Kararı ile Beşiktaş Belediye Başkanlığı’na aday gösterilen ve Mart 2014 Yerel Seçimleri’nde %77’lik rekor oyla Beşiktaş Belediye Başkanlığına seçilen HAZİNEDAR, Cumhuriyet Halk Fırkası’nı Ordu ilinde kuran ve başkanlığını da yapan Hazinedarzade Mustafa Bey’in torunlarındandır.

Birçok sivil toplum kuruluşuna ve sosyo-kültürel derneklere kurucu başkan, onur kurulu üyesi ve yönetim kurulu üyesi olarak destek veriyor olmasının yanı sıra “Temiz Hava ve Temiz Su” projesini geliştirmek, desteklemek ve bilinçlendirmek amacıyla; Karbon (Sera Gazı) Emisyonu Düşürme ve Kontrol Derneğinin Kurucu Üyeliği’ni yapmıştır. Halen aynı derneğin Başkan Yardımcısı olarak görev almaktadır. 

Av. Murat Hazinedar çevresinde hayvansever kişiliğiyle tanınır, spor ve ileri teknolojiyle yakından ilgilenir, iyi derecede İngilizce bilmektedir, evli ve bir çocuk babasıdır. 

CHP'li başkan Murat Hazinedar Yüksek Disiplin Kurulu'nda

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) tarafından ihraç istemiyle disipline sevk edilen Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar hakkında partinin Yüksek Disiplin Kurulu yarın saat 11.00'de kararını verecek.

CHP'li Engin Altay'dan Meclis'te dikkat çeken hareket
CHP'li Engin Altay'dan Meclis'te dikkat çeken hareket

CHP MYK tarafından 13 Ekim'de ihraç talebiyle Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edilen Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar için yarın ihraç olup olmayacağı ile ilgili kararın verilmesi bekleniyor. CHP Sözcüsü Selin Sayek Böke, 13 Ekim'de Beşiktaş Belediye Başkanı Hazinedar'ın ihraç talebiyle yüksek disiplin kuruluna sevk edildiğini açıklamıştı.
Beşiktaş Belediye Başkanı Hazinedar'ın ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilmesinin gerekçesini; 03 Ekim 2016 tarihli Belediye Meclis Toplantısı'nda yaptığı konuşmada Parti Meclis Üyeleri; İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner, İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu ve Mehmet Ali Çelebi hakkında aşağılayıcı hakaret içeren sözler söylemesi olarak açıklanmıştı. Başkan Hazinedar'ın yarın kendisiyle ilgili verilecek kararı CHP Genel Merkezi'nde bekleyeceği öğrenildi. Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, farklı CHP'den farklı çizgisiyle gündeme gelmiş, parti üyelerinden sık sık merkez sağa yakın hareket ettiği şeklinde eleştiriler gelmişti.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü