Başbakanlık o hesaplar için harekete geçti!

Başbakanlık o hesaplar için harekete geçti!

Reina'ya düzenlenen terör saldırısının ardından sosyal medyada yayınlanan bazı mesajlar için Başbakanlık harekete geçti. Başbakanlık'tan yapılan yazılı açıklamada: "Beka mücadelesi verdiğimiz şu günlerde kurulan bu ucuz tuzaklara karşı vatandaşlarımızın duyarlı olması gerekmektedir. Ülkemizin ve milletimizin menfaatleriyle bağdaşmayan bu tür paylaşımlar aynı zamanda suç teşkil edebilecektir" denildi.

Başbakanlık o hesaplar için harekete geçti!

Başbakanlık'tan yapılan yazılı açıklamada: "Beka mücadelesi verdiğimiz şu günlerde kurulan bu ucuz tuzaklara karşı vatandaşlarımızın duyarlı olması gerekmektedir. Ülkemizin ve milletimizin menfaatleriyle bağdaşmayan bu tür paylaşımlar aynı zamanda suç teşkil edebilecektir. Halkı kin ve düşmanlığa sevk edecek bu paylaşımları yapanlarla ilgili yasal süreçlerin başladığını kamuoyunun bilgisine sunarız" denildi

31 Aralık gecesi İstanbul’da Ortaköy'de yaşanan terör saldırısı sonrası sonrası sosyal medyada üzerinden ayrımcılık içeren paylaşımlara yer verildiğine dikkat çeken Başbakanlık'tan konuyla ilgili bir yazılı açıklama yapıldı. 

Başbakanlık tarafından, İstanbul'daki terör saldırısına  ilişkin sosyal medyada halkı kin ve düşmanlığa sevk edecek paylaşımları  yapanlarla ilgili yasal süreçlerin başladığı bildirildi. 

Başbakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, 31 Aralık gecesi İstanbul'da  meydana gelen menfur saldırı sonrası sosyal medyada birtakım ayrımcılık içeren  paylaşımlara yer verildiğine işaret edildi.

Değerler ve yaşam tarzları üzerinden yapılan eleştirilerin,  kutuplaşmaya sevk edici paylaşımların teröre hizmet edeceğinin unutulmaması  gerektiğine dikkatin çekildiği açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Milli birlik ve beraberliğe ihtiyacımız olduğu şu günlerde, terör  eylemlerini haklı gösterebilecek bu tür söylemler tehlikeli birer tuzaktır.  Beka mücadelesi verdiğimiz şu günlerde kurulan bu ucuz tuzaklara karşı  vatandaşlarımızın duyarlı olması gerekmektedir. Ülkemizin ve milletimizin  menfaatleriyle bağdaşmayan bu tür paylaşımlar aynı zamanda suç teşkil  edebilecektir. Halkı kin ve düşmanlığa sevk edecek bu paylaşımları yapanlarla  ilgili yasal süreçlerin başladığını kamuoyunun bilgisine sunarız."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü