Babasından helallik aldı 2 gün sonra şehit oldu

Babasından helallik aldı 2 gün sonra şehit oldu

Fırat Kalkanı operasyonunda El Bab bölgesinde mayın patlaması sonucu şehit olan Astsubay Yunus İşcan için Gaziantep'te cenaze töreni düzenlendi. 1 çocuk babası şehit astsubayın cenazesi Tekirdağ'a uğurlandı.

Babasından helallik aldı 2 gün sonra şehit oldu

Yunus İşcan şehit olmadan 2 gün önce evini aramış ve babasından helallik istemişti. 

İşcan'ın babası oğlu ile konuşmasını şöyle anlattı: "Ben Pazar akşam üstü oğlumla konuştum. Baba El Bab'a gidiyoruz dedi. Hakkınızı helal edin dedi. Bende 'oğlum dikkat et' dedim daha sonra telefonları kapattık' dedi. 

Babası ile telefonda helalleştikten sonra Yunus İşcan'ın şehadet haberi geldi. Astsubay Yunus İşcan, Fırat Kalkanı harekatı kapsamında El Bab bölgesinde görevli birlikteydi. DAEŞ'li teröristlerin döşediği mayınların temizlenmesi sırasında patlama oldu. Patlamada Yunus İşcan şehit olurken 2 asker yaralandı. Şehit Astsubayın cenazesi Gaziantep'te yapılan törenin ardından memleketi Tekirdağ'a uğurlandı. 

Şehit olmadan önce en son babası ile telefonda görüşen Yunus İşcan operasyon bölgesine gideceğini söyleyerek helallik istedi. Şehit astsubay daha önce Irak'ın Başika kentinde de görev yapmıştı. 33 yaşındaki İşcan'ın 1,5 yaşında bir oğlu vardı.  

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü